Gebze ilçe teşkilatında bugün bir basın toplantısı yapan MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir gündemle dair açıklamalarda bulundu. Parti olarak 1 Kasım seçimi için seçim startı verdiklerini ifade eden Taşdemir, "Önceki gün il teşkilatımızda il başkanımızla yaptığımız toplantının ardından teşkilatlar olarak seçim startını vermiş bulunmaktayız. Okul başkanları ve okul sorumluları, sandık görevlileri için gerekli çalışmalara bugünden itibaren başlıyoruz. 1 Eylül-14 Eylül arasında aday başvuruları olacak. Ardından Yüksek Seçim Kurulu'nun açıklamış olduğu takvime göre çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 
ADI KONULMAMIŞ BİR SAVAŞ
13 yıldır iktidarda olan AKP'nin ülkeyi ne hale getirdiğini ve nelerin olduğunu hep birlikte görmekteyiz. Adı konulmamış bir savaşın içerisindeyiz ve 12 tane ilçede özerklik ilan edilmiş. Şehirden şehire yolculuk yapılamaz hale gelinmiş. Yol yaptık asfalt yaptık diye övünenlerin o yaptıkları yol ve asfaltlarda PKK'lıların gezerek oralarda kimlik kontrolü yaptıklarını, oralarda vatandaşın rahat ve özgürce seyahat edemeği, dün bizi Sivas ve ötesi diye tehdit edenler Sivas'tan öteye gidemiyorsunuz diyenleri buyursunlar Sivas'tan öteye kendileri gitsinler görelim bakalım.
 
GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ
Fikri Işık'ın ve diğer AKP'lilerin MHP ile ilgili bu tip konuşmalar yaparken uslüp ve konuşmalarına biraz daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü bu ülkeyi 13 yıldır biz irade etmiyoruz. PKK ile yapmış oldukları işbirliği ve ortaklıkları örtbas etmek adına MHP'ye saldırma veya çamur atma kimseye fayda getirmeyeceğini bilmelerini istiyoruz. Çünkü artık güneş doğmuştur. Güneşi balçıkla sıvayamazlar. AKP'de önümüzdeki 1 Kasım seçiminde Türk milletinden alacağı dersle siyasetteki diğerlerinin almış olduğu noktaya doğru gidecektir.
 
ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT
MHP Gebze ilçe örgütü olarak bu pazar günü bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimiz için Gebze Çoban Mustafa Paşa Camii'nde mevlüt okutacağız. İkindi namazının ardından okutacağımız mevlüt öncesi ilçe teşkilatında toplanarak buradan bir yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüşte Gebzeli esnaflara 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle almış olduğumuz bin tane Türk bayrağını vereceğiz. Esnaflarımıza 30 Ağustos Zafer Bayramı'na yakışır bir şekilde bu bayrakları dükkanlarına asmalarını rica edeceğiz. Şehitler için vereceğimiz bu mevlide tüm Gebzelileri davet ediyoruz" dedi.