MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, Gebzespor’un siyaset üstü bir yapı olduğuna işaret etti. Taşdemir hesap sorulacaksa Gebzespor’u vaatlerine karşın yalnız bırakanlardan sandıkta hesap sorulması gerektiğini söyledi.
Gebzespor’da Başkan İlker Çakır’ın 7 Haziran seçimlerine yönelik olarak, “Oyum Gebzespor’a” şeklindeki Gebzespor’a gösterilen ilgisizliğe isyan eden çıkışı ilçemiz aktif siyasetinin önümle konu başlıkları arasında yerini edindi. Konuyu MHP’nin Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir’e de sorduk. Taşdemir, Gebzespor’un siyaset üstü bir oluşum olduğuna işaret ederek Başkan Çakır’ın söz konusu çıkışını çok benimsemediğini ifade etti. Taşdemir hesap sorulacak bir makam veya kurum varsa bunun da iktidar olduğuna ima etti. Taşdemir özetle şunları söyledi:

SÖZDE DEĞİL ÖZDE…

“Tepki Gebzespor’u yalnızlaştıran ve sahip çıkmayanlara yönelik olmayı ve bu aleni şekilde ifade edilmeli. Seçim dönemlerinde her şeyin Gebzespor için olduğunu söyleyerek propaganda yapanların şimdi nerede olduğu sorulmalı. Ben Gebzespor’da top koşturmuş bir Gebzeli olarak bu şehirden siyasi, ticari ve sanayi anlamda kazanımlar edinenlerin işin içinde olması gerektiğini savunuyorum. Projelerinde Gebzespor’a yer verip maçlarında 15 dakika gözükmekle olmaz bu işler. Sözde değil özde Gebzeli ve Gebzesporlu olmak lazım. 

SİYASETE ALET EDİLMEMELİ

Gebzespor’a olan ilgisizliğin ve bugünkü konumunun hesabını Gebzespor’u yalnız bırakanlar ödemeli. 7 Haziran genel seçimleri tüm yolsuzlukların, usulsüzlerin, ilgisizliklerin hesabının sorulacağı gün ve zemin olacaktır. Şahsım ve teşkilatım Gebzespor ve Gebze sevdalısı olarak Gebzespor’un yanındayız ama Gebzesporumuz’un da siyasete alet edilmesini istemeyi düşünmeyiz. Sonuna kadar İlker Başkan’ın arkasındayız, camia olarak sahip çıkarız ama söylediğimiz gibi, tüm her şeyin hesabının sorulacağı gün 7 Haziran seçimleri ve hesaplaşma yeri sandıktır.”