Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, “Sayın Başbakan kontrolü iyice kaybetmiş, milli değerlerimizi adeta darbelemiştir ‘’ diyerek tepkisini ortaya koyduğu açıklamasında şöyle konuştu: ‘’Başbakan ve çevresindekilerin Türk milliyetçiliğine ve Türklüğe ait olan ne varsa savaş açması, T.C ibarelerinin kaldırılması, okullarımızda okunan andımızın okutulmasının kaldırılması, Ne Mutlu Türk’üm demenin neredeyse suçmuş gibi gösterilmesi ve bugüne kadar hiçbir yerde konuşmalarında “ben Türk’üm diyemeyenler’’ ve ‘’Türkiye’de 36 etnik grup vardır’’ diyerek ülkemizi ayrıştırmaya zemin hazırlaması haçlı zihniyetiyle örtüşmektedir. Bu yüzden dış güçler tarafından oldukça destek görmüştür. Ak Parti, ikiyüzlü politikalarını daha da ileri götürmekte ve bundan da hiç çekinmemektedir. Türk milletine meydan okurcasına İhanet ve ayrışma politikalarına devam etmektedir. Ak Parti MYK üyesi Prof.Dr. Yasin Aktay, Dede Korkut’un şehri, milli birlik ve bütünlüğümüzde çok hassas olan Bayburt Şehrinde Katıldığı bir panelde,  ‘’Türk dediğin bir sentezdir zaten Türk diye bir ırk yoktur’’ diyerek ihanet sürecine yeni bir sayfa daha eklemiştir .”

Yasin Aktay Partisinden İhraç Edilmelidir

‘’Dershanelerin kapatılması konusundaki açıklamaları sonucunda Sayın Başbakanın talimatları doğrultusunda, ihraç istemi ile disipline verilen Kütahya Milletvekili İdris Bal, bu sürece gerek kalmadan Partisinden istifa etmiştir. Şimdi açıkça ifade ediyorum ki,  Sayın Başbakan Partisi içerisinde düşünce farklılıklarına bile tahammül edemezken ve bu durumda hemen disiplin yaptırımı talimatı veren Sayın Başbakanın ve Ak Parti’nin adaleti varsa, vicdanı varsa, “Türk diye bir ırk yoktur’’ diyen sözde Prof.Dr. Yasin Aktay’ı da disipline vermesini ve ihraç etmesini talimat vererek Ak Parti’de adaletin var olup olmadığı konusundaki belirsizliği ortadan kaldırmasını bekliyoruz ‘’.

Diyarbakır’daki Yaşananlardan Dolayı Özür Dilemeliler

‘’Ak Parti 2009 yılında Habur rezaleti ile başlatmış olduğu açılım zirvesinden artık vazgeçmeli, Diyarbakır’daki rezaletten ötürü de Türk milletinden özür dilemelidir. Malumunuz, Diyarbakır’da yaşananları hep birlikte gördük, 37 yıldır ülkeye gelmeyen Şivan Perver ve sözde Kürdistan lideri diye kırmızı halılarla karşılanan Barzani çapulcusu ve ağacın dalları nerenize batıyor diyen Osman Baydemir ile birlikte yapılan müzik düetleri protokolü ve Emine Hanımı çok duygulandırıp salya sümük ağlaması açıkçası tam bir trajedidir. Bu insanlar, şehitlerimiz al bayrağa sarılı tabutlar ile geldiğinde aynı duygu yoğunluğunu neden yaşayamıyorlar acaba? ‘’

Aklınızı Başınıza Alınız

‘’Bu ülkeyi karşılıksız seven Türk milliyetçileri olarak diyoruz ki; aklınızı başınıza alınız, denildi mi bir yer Türkün beldesi, gözüm al bayrak arar, kulağım ezan sesi… Diyerek bu hassasiyetle 44 yıldır var olan Milliyetçi Hareket Partisi, çok muhterem genel başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli; Balıkesir’de yaptığı konuşmasında çok net olarak, “Hiç kimse Türk yoktur diyemez, diyen de belasını mutlaka bulacaktır.” sözlerini bir uyarı olarak kabul etmelidirler.Ülkü erlerinin yürekleri tunç olur. Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olur, Ülkümüz göklere yükselen bir sancak, Allahın huzurunda eğiliriz biz ancak, diyoruz. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene."