Amatör spor kulüplerine 9 yılda 10 milyon TL’lik destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tesisleşme sorununa da el attı. Büyükşehir Belediyesi Pazar günü Gebze’de yapımını tamamladığı Amatör Spor Evi’nin açılışını gerçekleştirecek. Amatör Spor Evi, Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze’de ikincisini gerçekleştireceği malzeme yardımı töreninin ardından açılacak. 
Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de amatörün makus talihi olarak bilinen çamurlu, soğuk ve sağlıksız ortamlarda müsabakalara çıkma şansızlığına el attı. Gebze Metin Oktay Spor Tesisi’nin yanında inşa edilen yeni tesis, Pazar günü amatörün hizmetine sunacak. Spor Evi, donanımı ve modern yapısıyla amatörün ikinci adresi olacak.
 
Amatör Spor Evi Pazar günü, Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze’de ikinci etabını gerçekleştireceği malzeme yardımının ardından açılacak. Amatör Spor Evi’nin açılışını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu gerçekleştirecek. Törende ayrıca taban birliklerinin Gebze temsilcilerine ve bölgedeki amatör spor kulüplerine tahsis edilecek bölümlerin anahtarları da teslim edilecek.
 
Gebze Amatör Spor Evi iki kattan oluşuyor. 17 kulübe tahsis edilecek olan kulüp odalarının yanında, idari bölümde; Kocaeli Büyükşehir Belediyesine, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna, futbol hakemlerine, antrenörler derneğine ve saha komiserleri derneğine temsilcilik odaları verilecek. Tesis dahilinde ayrıca milli takım altyapı antrenör odası, seminer ve eğitim salonu, sağlık odası, çamaşır odası, mescid, bekleme salonu, danışma, mutfak, elektrik odası, soyunma odaları, duşlar, WC ve lavabolar bulunuyor.