Eğitime her alanda katkı vererek öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin takdirini kazanan Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze İlyasbey Ortaokulu’nda coşkuyla karşılandı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve AK Parti İlçe Başkanı Hasan Soba’nın da eşlik ettiği ziyarette, öğrencilerin Başkan Karaosmanoğlu’na ilgisi ve sevgisi de bir hayli dikkat çekti. Kendisine yoğun ilgi gösteren öğrencilere ‘’evlatlarım’’ diye seslenen Başkan Karaosmanoğlu, “Kendimi bir başkan değil, hepinizin amcası ve dedesi olarak görüyorum. Bizler için sizlerin hayata iyi hazırlanıp, hayırlı evlat olmanız bizim en büyük kazancımızdır, zenginliğimizdir” dedi. 

ÜLKESİNE FAYDALI VE ÜRETEN BİR İNSAN OLARAK YETİŞECEKSİNİZ
İlyasbey Ortaokulu Müdürü Mikail Yıldırım, Okul Aile Birliği Başkanı Name Bülbül, Beden Eğitimi Öğretmeni ve Kağıtspor Boks takımında uzun yıllar görev yapmış Nagehan Gül Malkoç’un ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, öğrencilere ve velilere seslenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sizler dünyanın en güzel çocuklarısınız. Ahlaklı, inançlı, ülkesine faydalı ve üreten insan olarak yetişeceksiniz. Bizlerin gayesi budur. Her öğretmenimiz kıymetlidir ve başımız tacıdır. Çocuklarımızın hayatlarında annelerimizin önemi bir hayli büyüktür. Karakter olarak rol model alınan annelerimiz bir nevi öğretmen gibidir” şeklinde konuştu.

EĞİTİM İÇİN SEFERBERLİK HALİNDEYİZ
Öğretmenlerle ve okul aile birliği yönetimiyle de sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Öğretmenlerimiz ve aileler çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi ve ülkemizi çok daha ileriyi götürmesi için ellerinden gelen bütün gayreti gösteriyorlar. Bu noktada görülen eksikliklerde muhakkak tamamlanacaktır’’ derken,  “Biz de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak örnek ve öncü bir nesil yetişmesi için bütün imkânlarımızı seferber ettik. Bilgi Evlerinde eğitmenlerimiz, evlatlarımızın yetişmesi için müthiş bir özveri sergiliyorlar. Okullarımıza masa tenisi setleri hediye ediyoruz. Doğru Hamlede Buluşalım satranç eğitimi kampanyası ile on binlerce çocuğumuza hem eğitim veriyor, hem de satranç setleri hediye ediyoruz” bilgilendirmesini yaptı.

EĞİTİMDE ÇOCUKLARIMIZA DESTEK OLUYORUZ
Alanı müsait olan okullarımıza spor salonları ve çok amaçlı basketbol sahaları yaptıklarını da okul yönetimine ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “6’ncı sınıf öğrencilerimize verdiğimiz tablet bilgisayarlar ile çocuklarımızı çağın teknolojisi ile donatıyor ve bilişim çağına uygun birer birey olarak yetişmesi için büyük bir imkân sunuyoruz. SEKA’daki Bilim Merkezi ile önemli icatların nasıl gerçekleştiğini yakından görme imkânına kavuşan öğrencilerimiz, bazı deneyleri bizzat gerçekleştirme imkânını sağladık. Bütün bunlar gençlerimiz için olduğunu söylemek isterim” diyerek duygularını ifade etti. Ziyaret sonrası bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Karaosmanoğlu, öğrencilerle, öğretmenlerle, okul aile birliği ve idarecilere hayat boyu mutluluk ve başarılar dilemeyi de unutmadı.