Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in Gebze'de uyguladığı proje, Türkiye'de en çok reklamı yapılan kent olan Eskişer'de gündem oldu.

Türkiye'ye örnek ve marka kent olarak sunulan Eskişehir'de trafoların ve elektirk kablolarının bakımsız halleri ile kentte çirkin görüntü oluşturduğunu haberleştirerek manşet yapan Eskişehir Yenigün Gazetesi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e, bu çirkinliği ortadan kaldırması için Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'i örnek almasını tavsiye ederek "Bir çok ilde patlamalar yaşandığı ve kent estetiğini bozduğu gerekçesiyle trafolar yeraltına alındı. Hatta Kocaeli Gebze Belediyesi bu yönde yaptığı çalışmalarla 'Altın Karınca Belediyecilik ödülüne layık görüldü" diye yazdı.

İŞTE O MANŞET

İŞTE GEBZE BELEDİYESİNİN ELEKTRİK HATLARINI YERALTINA ALMA ÇALIŞMALARI

Gebze'de elektrik hatları yeraltına! Çalışmalar Köşker'in takibinde

Gebze Belediyesi ve SEDAŞ işbirliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında Tatlıkuyu, Osman Yılmaz ve İstasyon mahallesindeki enerji nakil hatları yer altına alınıyor. Çalışmaları yakından takip eden Başkan Köşker, "Görüntü kirliği zaman zaman da tehlike arz eden elektrik hatları, modern bir kente yakışır şekilde yer altına alınıyor" dedi.

3 MAHALLEYİ KAPSIYOR

Gebze'de elektrik hatları yer altına alınıyor. SEDAŞ ile ortaklaşa yürüttüğü elektrik hatlarının ve trafoların yer altına alınarak, yerine estetik mini semt meydanları inşa ede ve bu sayede Altın Karınca belediyecilik ödülü alan Gebze Belediyesi; enerji nakil hatlarının yer altına alınması çalışmalarına tam gaz devam ediyor. SEDAŞ ile yürütülen enerji nakil hatlarının yer altına alınması çalışmalarını yerinde inceleyen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, "Elektrik hatlarını yer altına alarak hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz hem de olası tehlikeleri de bertaraf ediyoruz" dedi. Gebze'de 3 Talıkuyu, Osman Yılmaz ve İstasyon mahallelerini kapsayan çalışmaları denetleyen Belediye Başkanı Adnan Köşker'e SEDAŞ Müdür Yardımcısı Selçuk Fasal, belediye meclis üyesi Selamet Güner eşlik etti.

ÇALIŞMALARDA SONA DOĞRU

Yaklaşık 3 aydan bu yana devam çalışmalar kapsamında Osman Yılmaz ve Tatlıkuyu mahallelerinin tamamında, İstasyon mahallesinin ise büyük kısmında ki elektrik nakil hatları yer altına alınıyor. Çalışmaları denetleyen Başkan Köşker, "Çalışmalar tamamlanma noktasına geldi. Büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren SEDAŞ yetkilileri ve çalışanlarını kutlarım. Görüntü kirliği zaman zaman da tehlike arz eden elektrik hatları, modern bir kente yakışır şekilde yer altına alınıyor. Çalışmalarımız Gebze genelinde hızla devam edecek" ifadelerini kullandı.