Ankara’da yaşanan bombalı saldırı ve hemen ardından bugün de İstanbul İstiklal Caddesi’nde terör saldırısının yaşanmasıyla birlikte Kocaeli Emniyeti alarma geçti. Kentinm bazı noktalarında giriş çıkışlar kontrol edilirken, Gebze Center AVM'de araçlar didik didik arandı. 

CANLI BOMBA YAKALANDI

Bombalı eylemlerin ardından sosyal medya ve bazı yayın organlarında çıkan (Canlı bomba Gebze'de yakalandı) şeklindeki asılsız haberler gün geçtikçe kulaktan kulağa yayılmaya başladı. Çıkan bu haberler hakkında Kocaeli Emniyet Müdürü Levent Yarımel konu hakkında açıklamalarda bulundu. Yarımel, '' Sosyal medyada kentimizde kimi teröristlerin etkisiz hale getirildiği dedikoduları yalan. Kocaeli’de bir sorun bulunmuyor. Biz emniyet olarak bütün tedbirlerimizi alıyoruz. Kalabalık bölgelerde güvenlik önlemlerimizi artırdık” dedi.

KİLİT NOKTALAR TUTULUYOR

Artan bu terör olayları nedeniyle Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü kentin ara sokaklarında ve bazı kilit noktalarda tedbirlerini arttırdı. Gebze'nin giriş ve çıkışlarında uygulamalar hızla devam ediyor. Güvenlik ekipleri, '' Durumundan şüphelendiğiniz herşeyi polis ekiplerine bildirmeyi unutmayınız.'' şeklinde vatandaşlara uyarı yaptı.