Başkan Gökhan Altıntaş ve yönetim kurulu üyeleri Gebze bölgesindeki gazetecileri Değirmen Cafe'de kahvaltılı basın toplantısında ağırladı. 

Altıntaş, Gebze’de İyilik Festivali kapsamında dar gelirli ailelere mensup 65 çocuğa Ramazan Bayramı öncesi kıyafet desteğinde bulunduklarını, Kurban Bayramı öncesi ise Trabzon’un Maçka ilçesindeki bir okulda tüm öğrencilere spor malzemeleri desteğinde bulunacaklarını kaydetti. Başkan Altıntaş söz konusu çalışmalarının farklı illerde, ilçelerde de süreceğini belirtip bu şekilde derneğin ve kulübün adını daha geniş kesimlere duyuracaklarını dile getirdi. Aralık ayında gerçekleşmesi beklenen Trabzonspor kongresine de değinen Başkan Altıntaş dernek üyeleri arasında 200 Trabzonspor delegesi bulunduğunu kaydedip dernek olarak kulüp üzerindeki ağırlıklarını arttırmak için delege sayısını da çoğaltma çabası içinde olacaklarını kaydetti. 

Gökhan Altıntaş kongrede toplam 1500 kongre delegesine sahip İstanbul Trabzonsporlular Platformu ile ortak hareket ettiklerini ayrıca kongre öncesi Gebzeli kongre delegeleri ile değerlendirme toplantısı yapacaklarını söyledi. Kahvaltılı basın toplantısı Başkan Gökhan Altıntaş ve yönetim kurulu üyelerinin gazetecilerle sohbeti ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Altıntaş göreve 8 ay önce geldiklerini hatırlatıp iki ayda bir benzer toplantılar düzenlemeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.