TEM Otoyolu Gebze Kavşağı ile Körfez Kavşağı arası Ankara istikametinde yapımına başlanan üstyapı iyileştirme çalışmaları nedeniyle trafiğe kapandı. Çalışmalar nedeniyle TEM'in Gebze gişeler mevkiinde uzun araç kuyrukları oluştur

TEM otoyolu Gebze Kavşağı ve Körfez Kavşağı arasında gece saatlerinde başlayan ve 81 gün sürecek olan otoyol üst yapı iyileştirme çalışmaları nedeniyle, yolun Ankara istikameti trafiğe kapatıldı. Çalışmalar nedeniyle kapanan yolda uzun araç kuyrukları oluştu. İstanbul yönünden gelen ve Ankara istikametine giden araçlar Gebze gişelerine gelmeden yaklaşık 10 kilometreyi bulan araç kuyruğuyla karşılaştılar. Çalışmalar nedeniyle İstanbul-Ankara istikametindeki trafik Gebze gişelerinde E-5 karayoluna yönlendiriliyor.

TEM'i kullanarak yola devam eden ve Gebze gişelerde uzun araç kuyruklarına takılan sürücülerin büyük bir kısmı yolun neden kapandığını bilmezken, çalışmaların 81 gün süreceğini öğrendiklerinde şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Öte yandan Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada, Gebze Kavşağı-Körfez Kavşağı arası otoyol üstyapı iyileştirilme çalışmaları kapsamında trafiğe kapanan TEM otoyolunda seyreden sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uyarak dikkatli araç kullanmaları konusunda sürücüleri uyardı. Gebze kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı aralığındaki viyadüklerde başlayan ve 81 gün sürecek üstyapı ve izalasyon yenileme çalışmaları 24 Temmuz 2014 tarihinde saat 17.00'da tamamlanması bekleniyor.