İngiltere Yüksek Öğretim Heyeti (UK Higher Education Mission) ve İngiliz Konsolosluğu yetkilileri, TÜBİTAK MAM’ın bilimsel ve teknolojik altyapısını inceleyerek, potansiyel işbirliği olanaklarını görüşmek için Gebze TÜBİTAK MAM yerleşkesine geldiler

TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı ve İş Geliştirme Birimi yetkilileri eşliğinde gerçekleşen toplantıda, TÜBİTAK MAM’ın yapısı ve yürütülmekte olan Ar-Ge faaliyetleri hakkında heyete bilgi verildi. Heyetin ilgi alanları doğrultusunda, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü, Enerji Enstitüsü, Gıda Enstitüsü, Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü ile Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü yetkilileri tarafından yapılan sunumlar ile enstitülerin çalışma alanlarına yönelik detaylı bilgiler aktarıldı. Paylaşılan bilgiler doğrultusunda olası işbirliği konuları değerlendirildi.

Heyetin bir bölümü ayrıca, TÜBİTAK MAM Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü koordinatörlüğünde  TÜBİTAK TÜSSİDE’de gerçekleşen Medikal Biyoteknoloji Çalıştayı’na katıldı.