Kocaeli Emniyet müdürlüğünden Üniversite çevrelerine büyük denetim aranan çok sayıda kişi yakalandı,  cezalar kesildi, birçok araç trafikten men edildi.

Kocaeli Emniyet müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan basın açıklaması şöyle

Emniyet Genel Müdürlüğünün Koordinesinde, ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak yapılan “Güvenli Eğitim Uygulaması’’ İlimizde de üniversite bulunan Başiskele, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe ve Körfez'de  üniversite kampüslerinin geliş gidiş istikametlerinde belirlenen yerlerde Asayiş, Güvenlik, Çevik Kuvvet, Narkotik, TEM, Kom, Trafik Denetleme Şube ile İlçe Emniyet Müdürlükleri görevlilerinden oluşan 209 personel ve 74 Ekip katılımı ile yapılmıştır.

Yapılan Uygulamada;

- Kimlik kontrolü yapılan 1966 şahıstan, aralarında Hırsızlık, Yoklama Kaçağı, Bakaya vb. suçlarından aranan toplam 6 şahıs yakalanmıştır.

- Kontrol edilen 70 işyerinden 1 işyerine canlı müzik izni olmadığından, ) işyerine kapalı alanda sigara içilmesine müsaade edilmesinden idari işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edilmiştir.Kapalı alanda sigara içen 16 şahsa toplam 1744 TL idari para cezası uygulanmıştır..Sabit Yol uygulamasında trafik yönünden kontrolü yapılan (298) araçtan 28)araç sürücüsüne toplam 8690 TL, Uyuşturucu etkisinde araç kullanan 1 şahsa 4300 idari para cezası uygulanmış, 6 araç trafikten men edilmiştir.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak İlimiz genelinde öğrencilerimizin her türlü zararlı faktörden uzak tutulması, eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sağlanması amacıyla denetim çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir. '