Gebze'deki Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir kargo şirketine ait depodan 16 Nisan'da bir kamyona yüklenen piyasa değeri yaklaşık 3 milyon Lira değerindeki akıllı cep telefonu, televizyon, mikro dalga fırınını şoförle anlaşarak çalan 3 şüpheli yakalandı. Mahkemede tutuklanan şüphelilerin gösterdiği adreste yapılan aramada çalınan malların yaklaşık 2 milyon liralık bölümü bulunabildi.

3 MİLYON LİRA

Gebze Oganize Sanayi bölgesi'nde bulunan depodan, çeşitli kentlerdeki bayilere gönderilmek üzere E.Y.' nin şoförlüğünü yaptığı kamyona yüklenen, piyasa değeri yaklaşık 3 milyon lira olan akıllı cep telefonu, televizyon ve mikrodalga fırınlar yerine ulaşmadı. Yapılan şikayet üzerine harekete geçen polis, özel bir ekip kurarak çalışma başlattı.

TUTUKLANDILAR

22 Mayıs Perşembe günü kamyonu bulan ekipler, sürücü E.Y. ile anlaşarak olayı gerçekleştirdikleri belirlenen R.A. ve M.H.'yi gözaltına aldı. Şüphelilerin gösterdiği adreste 12 Samsung marka televizyon, 49 mikro dalga fırın bulundu. Sorgulamalarını sürdüren ekipler, bu kez şüphelilerin parça parça sattığı 2 milyon Lira değerindeki 850 Samsung Note3 ve Samsung S5 marka cep telefonlarına da ulaştı. Polis, diğer elektronik eşyaların bulunması için çalışmalarını sürdürüyor. Emniyette işlemleri tamamlanan 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.