2 ay gibi bir sürede tamamlanması beklenen ‘Ateş Düştüğü Yeri Yakar’ isimli kısa filminin hikayesinde vatan ve şehit konuları anlatılıyor. 10 kişilik profesyonel çekim kadrosu bulunan kısa filmin yönetmenliğini Yasin Hatipoğlu, senaryosunu ise Mustafa Çimen, Ali Alan üstleniyor.

ÇİMEN: BU VATANA SAHİP ÇIKMALIYIZ
Çekilen kısa filminin senaryosunu üstlene Mustafa Çimen, şunları söyledi: “ Filmin kadrosunu geçen sene oluşturduk. Budan önce bir kısa film çekmiştik. Bu ikinci filmimiz oluyor. ‘ Ateş Düştüğü Yeri Yakar’ adlı kısa filmimiz 25 dakika sürecek. İnşallah filmi 2 ay gibi bir sürede tamamlayacağız. Çekimlerimize başladık. İlk çekimimiz Sefa tepesinde oldu. Filmimizi internet ortamında yayınlayacağız, ayrıca televizyon kanallarında vermeyi düşünüyoruz. Bizim amacımız toplumu bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak. Ateş sadece düştüğü yeri yakmasın istiyoruz. Herkesi birlik ve beraberlik içinde bu vatana sahip çıkmasını istiyoruz. Çünkü başka vatanımız yok” dedi.

ONURLU BİR VATAN EVLADININ HİKAYESİ
Öte yandan filmin hikayesi ise şöyle; Maddi durumu elverişli olmasına rağmen vatan borcunu parayla ödenemeyeceğini düşünen Ömer’in hikayesi Ailesi, arkadaşları ve canından çok sevdiği nişanlısıyla karşı karşıya gelmeyi kabul eden onurlu bir vatan evladının hikayesi. Filmin oyuncuları ise; Harun Balıkçı, Büşra Doğan, Mustafa Çimen, İsa Gölalan, Fatih Batı, Hacer Çelik, Yasir Hatipoğlu, Yücel Kahraman. OSMAN YÜREKLİ