İLK –ÇEV tarafından Gebze’de geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen ‘Sanayi Bölgesi Gebze’de çocuklar izcilikle tanışıyor’ kapsamında bir yürüyüş düzenlendi
 
 
50 genç katıldı
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek programı kapsamında, İLK-ÇEV tarafından yürütülen '’Sanayi Bölgesi Gebze’de,Çocuklar İzcilikle Tanışıyor''Projesi kapsamında gençlere Gaziler Dağı’nda Doğa Yürüyüşü düzenledi. Doğa yürüyüşüne 10 İzci lideri ve 40 genç katıldı.
 
Oyunlar oynadılar
Gençler doğa şartlarında çadır kurmayı ve doğa ile barışık yaşamayı öğrendi. İzcilik oyunları oynayarak sosyal bir birey olarak arkadaşlıklar kuran gençler izcilik oyunlarında rekabeti ve mücadeleyi öğrenirken, yarışmanın da keyfine vardı. Gençler oldukça eğlenceli bir gün yaşadı.
 
Doğa bilinci aşılıyoruz
Yürüyüş parkurunu tamamlayan gençlere yürüyüş sonunda mangalda sucuk ekmek ikram edildi. İLK-ÇEV Gençlik Komisyonu Başkanı ve Proje Üyesi Safa Tonyalı,’’Doğa yürüyüşü ile gençlerimize, doğa bilincini aşılayıp, doğayı koruyan ve doğayla uyumlu gençlerin yetişmesine katkı sağlamaya çalıştık.’’dedi.