Pazartesi akşamı iftar saatinden sonra Gebze kent meydanı Çamlık parkında istirahat eden bir grup genci taciz eden Gebze Emniyet Müdürlüğü çevik kuvvet amirliğine bağlı memurlar taciz edilen gençlerin aileleri cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunma kararı aldı.
 
 
Aralarında Gebze Sözcü Gazetesi imtiyaz sahibi Alican Yormaz'ında bulunduğu bir grup genç, pazartesi akşamı iftar saatinin ardından kent meydanı Çamlık parkında bir araya geldi. Gitar çalan ve şarkı söyleyerek vakit geçiren gençlerin yanına bir süre sonra kent meydanında asayişi ve huzuru korumakla görevli çevik kuvvet polis timi geldi. Gençleriden kimlik isteyen çevik kuvvet tipi, kimlik bilgileri üzerinden GBT sorgulaması yapılırken, gitar çalmaya devam eden gençlere kızarak tepki gösterdi. Gençlerden kimlikleri toplayan çevik kuvvet polis memuru gençlerin kimliklerini yere atarak gençlerin üzerine yürüdü. Ellerinde ve ağızlarında sigara ile keyfi kimlik kontrolü yaparak gençleri taciz eden polis memurlarına olayı sosyal medyada duyan Gebzeliler tepki gösterdi.
 
Genç grupta yer alan ve çimenlerin üzerinde oturan M.S. isimli genç bayanın üzerine elinde içtiği sigaranın külünü atan Çevik polisi, olay çıkarmak için gençleri ne kadar tahrik etse de başarılı olamadı. Polis memurlarına görevlerini yerine getirmeleri konusunda uyarıda bulunan gençler kendi hallerinde gitar çalarak şarkı söylemeye devam ederken, huzuru ve asayişi bozmak için Gebzeli gençleri tahrik ve taciz eden polis memurları amaçlarına ulaşamayacaklarını anlayınca olay yerinden uzaklaştılar. Olayın ardından başlarına gelenleri sosyal medyada paylaşan gençlere Gebzelilerden büyük destek geldi. Polisin vatandaşın huzurunu bozmak için yaptığı girişimin sonuçsuz kalması üzerine sosyal medyada örgütlenen 500 civarında genç bugün çamlık parkında eylem yapmaya hazırlanırken, tacize uğrayan gençlerin aileleri itidal çağrısında bulunarak, eylemin iptal edilmesini istedi.
 
Gençlerin aileleri Gebze'de huzuru bozmaya yönelik hareketler sergileyen ve Gebzeli gençleri taciz ederek huzuru bozmaya çalışan çevik kuvvet memurları hakkında Gebze Cumhuriyet Savclığına suç duyurusunda bulunma kararı aldılar.
 
Kaynak: Gebze Sözcü