Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "İyilik Festivali" kapsamında çevre temizliği yapıldı.

Temizlik ve çevre bilincini yaymak ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Önce Kendi Kapının Önünü Temiz Tut" sloganıyla düzenlenen etkinlikte protokol üyeleri, öğrenciler ve mahalle sakinleri çöp topladı.

SYDV ve Yavuz Selim Mahallesi Muhtarlığı işbirliğiyle düzenlenen temizlik kampanyasına, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan'ın eşi Emine Arslan, SYDV Müdürü İpek Çulha, Yavuzselim Muhtarı Şükriye Kavran, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Ekrem Çakır, Ulus Mahallesi Muhtarı Hüseyin Akın, Ademyavuz Mahallesi Muhtarı Sait Erol ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak Yavuz Selim Mahallesi Dörtyol mevkisinde toplanan grup, öğrencilerle ellerine eldiven takıp, çöp poşetleriyle sokak üzerindeki çöpleri topladı.

Ellerinde çeşitli dövizler bulunan öğrenciler, sık sık da düdük çalarak çevre temizliği konusunda çeşitli sloganlar attılar. Çöp toplama etkinliğe mahalle sakinleri de destek verdi.

SYDV Başkanı Çulha kampanyaya katılan ve destek verenlere teşekkür etti.