Gebze Cumhuriyet Meydanı'nda bugün gerçekleşen mitinge Gebze'de bulunan yöre dernek başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan mitingte Gebze Samsunlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cenap Köksal basın açıklaması yaptı. Cenap Köksal yaptığın açıklamada, "Biz Sivil Toplum Örgütleri olarak, askerimize, polisimize ve milletimize yapılan saldırıların şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin ailelerinin ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 
ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ
Terör, zulümdür ve kimden nereden gelirse gelsin kınanmalıdır. Sahnelenen bu oyunun tüm ülkemizin huzur ortamını, Ortadoğu'nun barışı hedef aldığı ortadadır. Ülkemize yönelik bu tür provakasyonlarla, yakın tarihte dâhil olmak üzere defalarca karşılaşmış olan milletimiz, dün olduğu gibi bugün de bunların üstesinden gelebilecek kudrettedir. Milletimiz, engin sağduyusuyla birlik ve beraberliğimizi bozacak oyunlara gelmeyecektir. Bu hain saldırı kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır.
 
SORUMLULUK ALMA VAKTİ
Bugün küresel bir senaryoyla karşı karşıyayız. Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz. Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiraya sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha oyunları boşa çıkarabilmeliyiz. Biz Sivil Toplum ailesi olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir.
 
VATANIMIZI BÖLDÜRMEYECEĞİZ
Kim ne derse desin ve bu hain katliam kimin eliyle gerçekleştirilmiş olursa olsun; bu olay emperyalistlerin ve kullandıkları taşeron örgütlerin Ortadoğu'ya Türkiye'yi kendi çıkarlarına uygun bir şekilde dizayn etmeye yönelik mühendislik projesidir. Ateş bağrımıza düşüyor tüm şehitlerimizin hayatlarını çala evlatlarımızın yok olup gitmesine neden olan terör örgütünü lanetliyoruz. Vatanımızı böldürtmeyeceğiz bayrağımızı indirmeyeceğiz. Ezan sesini susturmayacağız. Türkiye son haftalardır terör saldırısı yeni bir güne uyanıyor. Anaların gözünden yaş, babaların yüreğinden hüzün, çocukların güzünde acı eksik olmuyor. Ellerine kına yakılarak gönderilen askerlerimiz, polislerimiz ve sivil vatandaşlarımız bu satılmış teröristler tarafından kalleşçe yöntemler kullanılarak şehit edilmektedir.
 
ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ
Yaşanan son olaylar terörün iğrenç yüzünü bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır. Eşkıyadan özgürlük savaşçısı yaratmak isteyenler bir kez daha yanılmıştır. İşte onlar bunu anlayamazlar. Ne şehitlerimize yaktığımız ağıtları, ne vatanına kurban olsun diye mehmedimin eline yaktığımız kınayı, ne gözlerimiz yaşlı, yüreğimiz feryatlar aldığımız şehit haberlerini, ne şehit eşinin başı dimdik gururla hainleri sevindirmeden şehidini selamlamasına, ne oturup arkalarından ettiğimiz duaları, ne acaba geri dönecekler mi diye babalarının yolunu bekleyen acı dolu asker çocuklarının ne büyük sıkıntılarla, zor şartlar altında görev yaparken şehit olan çocuklarının arkasından 'vatan sağolsun' diyebilen anne-babaların yangınları ne sahip olduğumuz sabrımız, ne Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü ve cesaretini, ne metanetimizi, cesaretimizi, sevdamızı, birliğimizi, beraberliğimizi, Türk milletini yüceliğini, Türk askerlerin ve polisin kahramanlığını onlar anlayamazlar. Vicdan sahibi herkesi kan dökerek oynana bu oyunu görmeye aklıselim davranmaya davet ediyoruz." dedi. Yapılan basın açıklamasından sonra şehitler için dua okundu.