KİMEDER ve KOSGEB'in imzaladığı  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri protokolü, kapsamında eğitimler 9 gün sürecek ve eğitim sonunda girişimciler KOSGEB desteklerinden yararlanabilecek.  Kocaeli İnşaatçılar, Müteahhitler ve Emlakçılar Derneği (KİMEDER) sosyal sorumluluk projesi olarak KOSGEB ‘le imzaladığı protokol sonucu, Torun Danışmanlık Hizmetlerinin sponsorluğu ile  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başladı.

Bir çok farklı iş kolundan onlarca katılımcının olduğu eğitimler Gebze’de yapılacak. Gebze Sivil Toplum merkezinde başlayan ve 9 gün sürecek olan eğitimler sonucunda katılımcılar iş planı hazırlama, stratejik yönetim, pazarlama, üretim yönetimi, muhasebe ve finansman konularında uygulamalı eğitimler alacaklar. Eğitim sonunda alınan girişimcilik sertifikası ile Türkiye’nin her yerinde bulunan KOSGEB müdürlüklerinden 30 bin hibe 70 bin krediye varan destekler alabilecekler.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile veriliyor. Eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedefleniyor.