Edinilen bilgilere göre; Olay Gaziler Mahallesi 1737 Sokak üzerinde gerçekleşti. Dolandırıcılar A.B'yi  arayarak kendilerini savcı ve polis diye tanttı. Ardından dolandırıcılar A.B'ye kendisinin terör örgütü ile ilişkilerini tespit ettiklerini söyleyerek, kendisini aklamak için evde buluınan para ve ziynet eşyalarını istediler. 
ARANMAYINCA ŞÜPHELENDİ
Bunun üzerine panikleyen  A.B hemen  eve girerek evde bulunan 4  bin TL parayı, beş adet bilezik, altın takiım seti, üç adet yüzük, bilek, küpe  ve banka hesap cüzdanını bir poşetin içine koyarak  dolandırıcıların istediği yere görürerek bıraktı. Yaşanan olay sonrasında bir daha kimsenin kendisini aramamasından şüphelenen A.B isimli ev hanımı bayan hemen Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek başından geçen olayı anlattı ve şikayetçi oldu. 
POLİS YİNE UYARDI 
Polis ekipleri ise konu ile ilgili soruşturma başlattı. Öte yandan polis ekipleri vatandaşları uyararak, polisin hiç bir zaman vatandaştan para istemeyeceğini belirterek, vatandaşları bu konuda daha duyarlı olması konusunda uyardı.