Gebze - Orhangazi - İzmir arasındaki yapılacak yol çalışmaları nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak

Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 
Gebze - Orhangazi - İzmir (İzmit Körfezi Geçişi ve Bağlantı Yolları dahil) Otoyolu Projesi” kapsamında; Gebze-Orhangazi Muallimköy Viyadüğü ve Kol4-O4 TEM Otoyolu Birleşimi bölgesinde yapılacak üstyapı çalışmaları nedeniyle 04 TEM Otoyolu sağ şeritte İstanbul-Ankara yönünde şerit daraltması yapılacak olup trafik İstanbul-Ankara yönünde 2 şeritten sağlanacaktır. Bu şeritteki çalışmalara 18.08.2015 tarihinde saat 07:00 da başlanacak ve 15.09.2015 tarihinde bitirilecektir.
 
Yine aynı iş bünyesinde K1 Kavşağı Dilovası Gişeler-Muallimköy Viyadüğü arası Kuzey yol şerit genişletme çalışmaları nedeniyle Kol 3-04 TEM Otoyolu Dilovası Gişelerden İstanbul ve Ankara katılım yönleri trafiğe kapatılacaktır. Bu kısımdaki çalışmalar 18.08.2015 tarihinde saat 07:00 da başlanacak ve 01.09.2015 tarihinde bitirilecektir.
 
Bu çalışmalar süresince sınav günleri, bayram günleri gibi özel günler göz önünde bulundurularak, trafik düzenlemeleri buna göre yapılacaktır.
 
Çalışmalar sırasında onaylı trafik projesine göre geçici trafik işaretlemeleri yapılacaktır. Sürücülerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerekmektedir.