Gebzelilerin yakından tanıdığı GENÇSİAD eski Başkanı Muzaffer Koşan’ın Psikolog olduğu öğrenilen 25 yaşındaki kızı Zeynep Nur Koşan, Polis tarafından gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İddialara göre olaylar şöyle gelişti:

Bilkent Üniversitesi’nde bursla okuyan hazırlık sınıfı öğrencisi 20 yaşındaki Feride Büşra Taşlı, yakaladığı başarıyla hayalini kurduğu Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne girmeye hak kazandı.

Arkadaşlarıyla kutlama yapan genç kız, Bağdat caddesinde yemek yedikten sonra Kartal’daki evine gitmek için yola çıktı. Suadiye’de yolun karşısına geçmek isteyen Büşra’ya, kırmızı ışıkta durmadığı iddia edilen 34 LG 9656 plakalı araç çarptı. Genç kız, hastaneye kaldırılırken yolda can verdi.

İsmi yetkililer tarafından açıklanmayan sürücünün Psikolog Zeynep Nur Koşan olduğu öğrenildi. 2 yakını ve 2 avukatının bir an olsun yanından ayrılmadığı Koşan, karakoldaki işlemlerinin ardından önceki gün Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle Anadolu 4. Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edilen Koşan, kırmızı ışıkta geçtiği iddiasını reddetti. Ancak görgü tanıkları sürücüyü yalanladı. Bu ifadeler ve kanıtlar üzerine hâkim, Zeynep Nur Koşan hakkında tutuklama kararı verdi.

Polis araştırması ve görgü tanıklarının ifadesine göre, Feride Büşra Taşlı’nın ışıklardan 16 metre ileride yolun karşısına geçtiği, o sırada araçlara kırmızı ışığın yandığı belirtildi.