41havadis.com Son olarak GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanlığı görevini yürüten ve hafta içi FETÖ/PDY örgütü üyesi olduğu için tutuklanan Tümgeneral Gürsel Öztürk’ün, bir başka FETÖ/PDY örgütü üyesi olarak tutuklanan Gebzeli gazeteci Murat Dağdeviren ile ilişkisi neydi?


GENERAL VE DAĞDEVİREN!
15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında gözaltı kararı çıkartılan Gülhane Askeri Tıp Akademesi (GATA) Haydarpaşa Eğitim Hastanesi komutanı Tümgeneral Gürsel Öztürk, İstanbul Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı ve nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçlarından tutuklandı.


İKİSİ ARASINDA Kİ BAĞ NE?
Yine aynı sebeplerden tutuklanan bir başka isim ise Gebze’de yayın yapan ve 15 Temmuz sürecinin ardından kapatılan Demokrat Gebze Gazetesi’nin sahibi Murat Dağdeviren’di. İddialara göre bu iki isim arasında ki tek bağ ise aynı örgüte mensup olmaları değil, önceki gün haber servisimize gönderilen bir resimle ortaya çıkan bu ilişki çoğu kişinin aklına “Darbe girişimini yapan bu Generaller Dağdeviren’den bölgesel istihbarat bilgisi mi alıyordu?” sorusunu  getirdi.


DİKKAT ÇEKEN AYRINTI!
Herhangi bir akrabalıkları veya mesleki ilişkileri bulunmayan bu iki örgüt üyesinin  FETÖ/PDY örgütü hakkında ki çalışmalar için fikir alışverişinde bulundukları iddiası da ortaya atıldı.

Şimdi kamuoyu soruyor: Askerlik bile yapmamış Murat Dağdeviren’in bir GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanlığı Tümgeneral ile ilişkisi nedir?
 
NOT: Konuyla ilgili olarak haber servisimize ulaşan bir çok ihbarı değerlendirmeye alan fakat somut deliller olmadan kimseyi töhmet altında bırakmak istemeyen haber servisimiz dikkat çekici ayrıntılara sahip olan bu ihbarı iki şahsında adalet önünde örgüte üye olmaları sebebiyle tutuklanması ve ikilinin görüştüklerinin resimle belgelenmesi sonucu kamuoyuna servis etmiştir.