Kent Meydanı’nda gerçekleşen kent bayramlaşmasına CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, GTO Başkanı Nail Çiler, AKP Kocaeli eski milletvekilleri Mehmet Okur ve Eyüp Ayar, AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, protokol üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
 
GÜZELLİKLER HER ZAMAN YAŞATILMALI
Bayramlaşma programında ilk olarak Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker bir konuşma yaparak, “Ramazan boyunca orucumuzu tuttuk. Ramazan ayının bereketi 11 ay boyunca devam etmesini diliyoruz. Gebze’de kardeşlik ve beraberlik içinde yaşamanın sevincini yaşıyoruz. Hepinizin bayramını kutluyorum.” Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan da yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Tüm Gebzelilerin bayramını kutluyorum. Bu güzelliklerin her zaman yaşatılması dileğiyle hepinizin bayramını tekrardan kutluyorum.”
 
HÜZÜNLÜ BİR DÖNEMDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise şöyle konuştu, “Hepinizin bayramını tebrik ederim. Bayramlar sevinç günümüz, kaynaşma günümüz, dargınların barışması gereken bir gündür. Bütün gönül dostlarımızla birlikte nice bayramlarda bir arada olmak dileğiyle hepinizi sevgiyle selamlıyorum.” Programda son olarak ise bir konuşma yapan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Ramazan ayı bizim için hüzünlü bir dönemdi. Komşularımız zor günler geçirdi ve halen daha geçiriyorlar. Ülkemizdeki bu güzel sevgi kardeşliği komşularımıza nasip etsin. Bayramınızı kutluyorum, sevgi ve kardeşlik kazansın.” Yapılan konuşmaların ardından Gebze İlçe Müftüsü Şaban Apaydın’ın okuduğu duaların ardından bayramlaşma programı sona erdi.