Gebze Osmanyılmaz Mahallesi Millet Caddesi’nde bulunan Gebze Kent Politikalarını Üretim ve Geliştirme Derneği resmi açılışını gerçekleştirdi. Derneğin açılışına; CHP Gebze İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Çiçek ve ilçe yöneticisi İsmail Sancak, ilçe kadın kolları başkanı Birgül Belek, belediye meclis üyesi Fahrettin Bostan, milletvekili adayı Kemal Nişancı, ilçe başkan adayı Musa Yılmaz, CHP’li doktor İsmail Demir, ÇYDD Gebze Şube Başkanı Nurcan Çınar, merhum Cemal Balcı’nın oğlu Gökmen Balcı katıldı.

 
MUTLULUK DUYUYORUM
Programa Gebze Kent Politikalarını Üretim ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Fuat Bilir ile dernek yöneticileri ev sahipliği yaptı. Dernek açılışı öncesi derneğin yöneticisi Gazi Aydoğdu bir konuşma yaptı. Açılışa katılan tüm konuklara teşekkür eden Aydoğdu, “Bugün burada sizlerle birlikte merhum arkadaşım Cemal Balcı’nın adını verdiğimiz salonda birlikte bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 30 Mart yerel seçimlerinden sonra birçok arkadaşla bir araya gelerek toplantılar yaptık. Bu toplantıların ardından gençlerin sorunlarına, bu kentin siyasal, kültürel, ekonomik ve sosyal yapısıyla ilgili olarak neler yapabilirizi konuştuk” dedi.
 
ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ
Gazi Aydoğdu, örgütlü bir şekilde hareket etme gerekliliğinden dolayı bu derneği kurmaya karar verdiklerinin de altını çizdi. Derneğin faaliyetleriyle ilgili bilgi veren dernek yöneticisi Gülcan Aksu ise “Üyelerimizin sosyal, kültürel ve siyasal anlamda gelişmeleri için faaliyetlerde bulunacağız. Yurt içi ve yurt dışında yayımlanan kitap, gazete ve kitaplara abone olup dernek üyelerinin faydalanmasını sağlayacağız. Kurs, seminer ve panel gibi eğitim çalışmaları yaparak üyelerimizin sürekli aktif olmasını sağlayacağız. Kimsesiz çocuklar, engelliler ve yaşlılara yönelik yaşadıkları sorunlarla ilgili çözümler üreteceğiz” ifadelerini kullandı.

 
ETKİNLİKLER OLACAK
Gülcan Aksu şöyle devam etti: “Kadınlara, gençlere, işsizlere yönelik meslek kazandıracak kurslar açacağız. Üyeler arasında iletişimi sağlamak için toplantı, konser ve kültürel geziler düzenleyeceğiz.” Açılışta daha sonra ise Gebze Kent Politikalarını Üretim ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Fuat Bilir bir konuşma yaparak derneğin açılışına katılan herkese teşekkür etti. Açılışa katılan konuklar sırayla söz alarak derneğin önümüzdeki günlerdeki çalışmaları için yöneticilere başarı diledi, gereken desteği vereceklerini belirtti.