Gebzespor’da yaşanan maddi kriz önceki gün zirveye çıktı. 2 aydır tek kuruş para alamayan futbolcular yönetimi protesto ederek hafta başından bu yana idmanlara çıkmama kararı aldı. Krizin ikinci perdesinde sıcak gelişmeler yaşandı. Maddi sıkıntılardan kaynaklı nedenler, kişisel hesaplaşmaları da ortaya çıktı. Futbolcuların çoğu Teknik Direktör Eyüp Tutçuoğlu’nu istemediklerini ifade edince Tutçuoğlu istifasını yönetime sundu.
 
TUTÇUOĞLU DÖNEMİ BİTEBİLİR
 
Yönetimin ödememe yapmaması ve bu duruma sessiz kaldığı düşünülen Teknik Direktör Eyüp Tutçuoğlu’nun takım üzerindeki hakimiyeti de sarsılınca kriz suyu yüzüne çıktı. Eyüp Tutçuoğlu yaşanan kriz sonunda istifasını yönetime sundu. Yönetimin istifayı kabul etmediği ancak Tutçuoğlu’nun kararından dönmeyi düşünmediği öğrenildi.
 
 YÜKLÜ ALACAKLARI VAR
 
Son olarak Aralık ayı sonunda alacaklarının bir kısmı ödenen futbolcuların, teknik ekibin ve personelin Gebzespor’dan yüklü miktarda alacakları bulunuyor. Takımda en az alacağı olan futbolcu 5 en fazla alacağı olan futbolcunun 15 bin TL olduğu öğrenildi.  İbrahim Türkmen yönetiminin toplamda takıma 300 bin TL civarında bir ödeme yapması gerektiği öğrenilirken, dün yaşanan son gelişmelerin ardından yönetimin bugün futbolculara 1000’er TL nakit ve çek vereceği öğrenildi.