MHP’de önceki akşam Belediye Başkanı Adnan Köşker’in eski koruma Müdürü Birol Yaman ile Ramazan Doğan belediye başkan adaylığı için resmi başvurularını yaptılar. Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan MHP İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, “MHP ile ilgili fitne fesat çıkartanların bu tabloyu görmesi gerekir. Bu salonda bulunan tüm ülkücüler potansiyel belediye başkan adayı ve meclis üyesi adayıdır” dedi. Bugüne kadar çeşitli kişilerle görüşmeler yapıldığını ve görüşmelerin devam ettiğini de söyleyen MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, “Ülkücü irade sahibi insanlar her zaman ben buradayım deme cesaretini göstermişlerdir. Allah nasip ederse 30 Mart’ta ülkücü hareketin 3 hilalli bayrağını Gebze belediyesine dikeceğiz” dedi.

KÖŞKER’İN KORUMA MÜDÜRÜ MHP’DEN ADAY

Öte yandan, yaklaşık 4 yıldır Gebze belediye başkanı Adnan Köşker’in koruma müdürü olarak görev yapan ve bir yıl önce bu görevi bırakan emekli polis Birol Yaman da MHP’den Gebze belediye başkan aday adayı oldu. Adnan Köşker ile ilgili çok şeyler bildiği söylenen Yaman’ın siyasi çevrelerde “Karakutu” olarak anıldığı ifade edildi. Gebze Belediye başkanı Adnan Köşker ve Büyükşehir belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile ilgili çok şeyler bildiğini ifade eden Yaman, “Ülkücü hareket kimi aday gösterirse arkasında duracağıma bugünden söz veriyorum. Gebze’de partim bana görev verirse AK Parti’nin Gebze’de sonu olacağına inanıyorum. Gebze’yi almak, hükümetin de düşmesi anlamına gelir” dedi.

DOĞAN DA MHP’DEN ADAY

MHP’den diğer aday adayı olan İnşaat Mühendisi Ramazan Doğan da 1993 yılından beri Gebze’de yaşadığını ve sorunları iyi bildiğini söyledi. Lise yıllarında ülkü ocaklarında görev aldığını, daha sonra da Türk Ocakları ve üniversitede Turan coğrafyasından gelen öğrencilerle birlikte hareket ettiklerini söyleyen Doğan, 2010 yılında da Gebze’de ticari hayata atıldığını söyledi. Askerlik görevinden sonra iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığının yanı sıra yöneticilik de yaptığını hatırlatan Doğan, “MHP’de hizmetin büyüğü küçüğü olmaz ve yapılan hizmetin karşılığı beklenmez” bilinci ile yönetime talip olduğunu söyledi. Daha sonra meclis üyesi aday adayları da tanıtıldı ve tüm aday adaylarının görüşlerine başvuruldu. MHP’de daha önce de Selahattin Köksaldı, Sabiha Çalışkan ve İbrahim Türkmen, belediye başkan aday adaylığı için resmen başvuru yapan isimler olmuştu.