Gebze Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu, kent meydanında bulunan meclis salonunda yapıldı. Başkan Köşker’in yönettiği oturumda gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Gündemin ilk sırasında yer alan belediye sınırları içerisinde bulunan Billboard ve Raket Reklam Panolarının kira ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oybirliğiyle kabul edildi.

Meclis oturumunda ayrıca gündemde yer alan Park ve Yeşil Alanlar Hizmet Alım İşi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy çokluğuyla; Dijital Arşiv Hizmet alım işi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy çokluğuyla; Evsel Nitelikli Katı atıkların Bertarafının yapılması için yeraltı ve yerüstü kapalı çöp konteyner sistemine geçilmesine ilişkin Çevre ve Sağlık Komisyonu Raporu oy birliğiyle; Toplu taşıma ücreti tarifesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündemde yer alan diğer maddelerin görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildiği mayıs meclisin ilk oturumunda ayrıca; Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği asil üyeliklerine Ergün Kahraman ve Şamil Yalçın seçildi.

Belediye ile Somali'nin Garowe Belediyesi arasında kardeş kent ilişkisi kurulmasına ilişkin Yazı İşleri Müdürlüğü talebinin de oy birliğiyle kabul edildiği meclis toplantısının ikinci oturumu 7 Mayıs Çarşamba günü saat 16.00’da yapılacak.