Aynı grup içerisinde Bahren, Umman, Cezayir’den de çeşitli iş adamları, sivil toplum mensupları ve bürokratlardan oluşan 24 kişilik bir heyet ile Türk Arap Bilim Kültür ve Sanat Başkanı Muhammed Adil ve KİMEDER (Kocaeli İnşaatcılar Mütehaitler ve Emlakçılar Derneği) Genel Başkanı Zeki Gedikoğlu’nun katkılarıyla ASİAD’a ziyarette bulundular.

ASİAD Dış İlişkiler Danışmanı Muhammed Emin Aşan; ziyaretimize gelen heyetle yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş enerjisi hakkında görüşmeler yapıldı. Yapmış olduğumuz görüşmelerde tren raylarının yenilenmesi, yenilenebilir enerji kaynakları ve turizm sektöründe Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtiler. Aşan; beraber proje ve çalışmalar içerisinde olacağız. dedi.

Gedikoğlu; görüşmemiz de bölgeler arasında ticareti güçlendirme ve yatırımlar üzerine ziyaretimize gelen Arap heyetinin bizlerden beklentileri çok büyük yatırımlara bağlı.İnşaat sektöründen enerji kaynakları konularında tecrübe ve desteklerimizi beklemekteler.Türkiye de bir heyet oluşturarak iade-i ziyaret edeceğiz dedi.