İzmir'in Çiğli İlçesi'nde 21 yaşındaki genç kızı zorla götürdükleri eve kapatıp 2 gün boyunca tecavüz eden 2 sapık, Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen ve tehdit suçundan poliste kaydı bulunan kamyon şoförü 54 yaşındaki Abdullah Karakaya ile işsiz olan Tuncay Sumru tutuklanarak cezaevine gönderildi.
İddiaya göre Çiğli'de polisi arayan vatandaşlar, yolda yürürken önünden geçtikleri tek katlı evin içinden bir kadının yardım çığlıklarını duyduklarını söyledi.
Alınan ihbar sonrası olay yerine giden polis ekipleri, çilingir yardımı ile açtığı evin içinde yarı baygın ve çıplak haldeki 21 yaşındaki A.A. isimli kızı buldu. Hemen hastaneye kaldırılan genç kız, ifadesinde 2 kişi tarafından zorla kaçırıldığını ve 2 gün boyunca tecavüze uğradığını anlattı.

Vatandaşlar ihbar etti

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu dedektifleri, genç kızın verdiği bilgiler sonrası operasyon için düğmeye bastı. Yapılan operasyon kapsamında daha önceden poliste kaydı bulunan Abdullah Kaya ve Tuncay Sumru isimli iki sapık gözaltına alındı. Canlı olarak da teşhis edilen iki sapık ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sumru ile arkadaşı Karakaya'nın genç kızı zorla götürerek para ile ilişkiye zorladığı, kızın kabul etmemesi üzerine tecavüz ettikleri öğrenildi. Genç kız yaşadığı travma nedeniyle psikolojik tedavi görürken, mahkemeye sevk edilen Sumru ve Karakaya tutuklanarak Buca Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.