Kocaeli Üniversitesi’nde de yeni dönem öğrenci kayıtları başladı. Kayıtlar, 5 Eylül tarihine kadar devam edecek. Kocaeli Üniversitesi’ne bu yıl belirlenen kontenjan çerçevesinde 16 bin 233 öğrencinin kayıt yaptırması planlanıyor.

KOÜ’de kayıtlar, öğrencilerin kazandıkları fakülte ve yüksekokulların yerleşkelerinde gerçekleştiriliyor. Kayıt yaptıracak öğrencilerin Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Numarasına, Öğrenci Bilgi Formu ve Kayıt Dosyasına www.kocaeli.edu.tr öğrenci linki adresinden ulaşılabiliyor. Öğrenciler, burada dolduracakları formdan çıkış alarak, kayıt sırasında ilgili birime bunları teslim edecek. Bu arada, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de terminalde kayıt için gelen öğrencilere ulaşım ve bilgilendirme konusunda kurulan stantlardan destek oluyor. 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenimine devam eden öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri Güz Yarıyılında 8-12 Eylül tarihleri arasında yapılabilecek.

AKILLI BİSİKLETLERİ KAMPUS İÇİNE

Kocaeli Üniversitesinin yeni eğitim öğretim yılına girerken öğrenciler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent içine kurduğu Akıllı Bisiklet İstasyonları’nı Umuttepe Kampusü’ne de kurmaları yönünde bir talepleri var. Bu sistemin yaygınlaştırılması için yöneticilerin çalıyşma yapmasını isteyen KOÜ öğrencileri, b.unun kendileri için de önemli bir ihtiyaç olduğunu dile getirdiler.