Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek bugün olağan haftalık basın toplantısında basın mensupları ile bir araya geldi. İl binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Civelek gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ak Parti olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine odaklandıklarını belirten Civelek, ‘’Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde referandum da aldığımız oyun daha fazlasını alacağız’’ dedi. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün geçtiğimiz günlerde sapanca gölü üzerinde yaptığı basın açıklamasını da eleştiren Civelek, ‘’Evet, sapanca gölü kurudu ama onlarında oyları kurudu. Birazda oylarını düşünsünler’’ sözlerini kullandı.

TÜRKİYE SİVİLLEŞTİ
Sözlerine geçtiğimiz gün Şampiyon olan Fenerbahçe Spor Kulübünü tebrik ederek başlayan Civelek 27 Nisan e-muhturasına değinerek e-muhturanın siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçtiğini söyledi. Civelek, ‘’ Fenerbahçe Türkiye spor liginde ki 19. Şampiyonluğuna ulaştı ben Fenerbahçe takımını tebrik ediyorum ve 1 Mayıs işçi bayramımızı da tebrik ediyorum. Mısırdaki 529 kişinin idamını isteyen yönetim 39 kişinin idamı kesinleşti. Bunun dışında 683 kişinin idamını istemiştir. Biz kadim bir milletiz. Orda verilen idam kararları bizim içimizi acıtıyor. Biz onların acısını paylaşıyoruz. Biz yaklaşan kandilimizin hayırlara vesile etmesini diliyoruz. Demokrasi tarihimize kara bir leke gibi geçen 27 Nisan e-muhturasını buradan bir kez daha kınıyorum. O zamanları çok iyi hatırlıyorum. Başbakanımızın dik duruşu sayesinde yine kazanan biz olduk. Şimdi öyle bir hale geldik ki sizlere genelkurmay başkanımızın ya da cumhuriyet başsavcının ismini sorsam hatırlamazsınız. Bu Türkiye’nin sivilleştiğinin göstergesidir. Allah o günleri bir daha göstermesin’’ diye konuştu.

 GÖNLÜMÜZDE BAŞBAKANIN ADAY OLMASI VAR
Yerel seçimlerin ardından Cumhurbaşkanlığı seçimlerine odaklandıklarını vurgulayan Civelek gönüllerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı olmasını istediklerini belirterek, ‘’Seçimleri çok büyük bir başarı ile kazandık. Şimdi Cumhurbaşkanlığı seçimlerine odaklanmış durumdayız. Biliyoruz ki kimi aday olarak gösterirsek onun kazanacağını biliyoruz. Gönlümüz sayın başbakanımızın Cumhurbaşkanı olmasından yanadır. Ama partimizin hayrı için Başbakan olmak isterse oda bizim kabulümüzdür. Bu memlekette daha dün muhtar bile olmaz diyen kişi başbakan oldu. Bu millet istedikten sonra bu halk onu başına taç yapar. Millet başbakanımızın arkasında dün durduğu gibi yarında duracaktır’’ dedi.

REFARANDUMDAN DAHA FAZLA OY ALACAĞIZ
Son günlerde medyada Başbakan ve Cumhurbaşkanı aleyhinde çıkan haberlere de değinen Civelek,‘’ Mevcut Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımız arasındaki kardeşlik bağı hiçbir zaman bozulmayacaktır. Diğer partilere baktığımızda onların daha bir cumhurbaşkanı adayı yok. Ben buradan söylüyorum ki biz cumhurbaşkanlığı seçimlerinde referandumdan aldığımız oydan daha fazlasını alacağız’’ sözlerini kullandı.

CÜPPESİNİ ÇIKARSIN ÖYLE SİYASET YAPSIN
Son günlerde medyanın gündeminde olan Anayasa Mahkemesi başkanı Haşim Kılıç’ın sözlerini sert sözlerle eleştiren Civelek Haşim Kılıç’ın Anayasa mahkemesi başkanından ziyade bir siyasetçi gibi konuştuğunu söyledi. Civelek, ‘’ Anayasa mahkemesi antidemokratik yönetimin uzantısıdır. Bugün baktığımız zaman Haşim Kılıç bir anayasa mahkemesi başkanı gibi değil bir siyasetçi gibi konuşuyor. Dün Haşim kılıcı eleştirenler bugün söylediği sözleri alkışlıyorlar’’ dedi.

SAPANCA GÖLÜ DEĞİL ONLARIN OYU KURUDU
Perşembe gününe tekabül eden 1 Mayıs İşçi Bayramının huzur ve refah içerisinde geçmesini dileyen Civelek, Taksim meydanını isteyenleri anlamadığını söyledi. Civelek bütün işçilerin 1 Mayıs işçi bayramını kutladığını da sözlerine ekledi. Son dönemlerin en büyük tehlikesi olan kuraklık meselesi hakkında da açıklamalarda bulunan Civelek sapanca gölü üzerinde açıklama yapan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün ‘’sapanca gölü kuruyor’’ sözlerine cevap verdi. Civelek, ‘’ Geçenlerde sapanca gölüne giden MHP il başkanının sapanca gölünün kuruduğunu söylüyor. Ama unuttuğu bir şey var. Bugün çeşmelerimizi açtığımızda akan su için teşekkür beklerdim. Evet, sapanca gölü kurudu ama onlarında sandıkta oyları kurudu. Birazda oraya baksınlar ve çalışsınlar’’ ifadelerini kullandı. Tramvay yolunun yürüyüş yolu üzerinden geçmesi ve yürüyüş yolunun çalışmalar nedeniyle kapatılacağı iddialarına da cevap veren Civelek çalışmaların vatandaşları mağdur etmeden süreceğini söyledi.