Gebze Ticaret Odası ağustos ayı olağan meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. GTO Yönetim Kurulu Başkanın Nail Çiler oda faaliyetleri hakkında yaptığı konuşmada, "GTO ve Gebze Teknik Üniversitesi olarak çok önemli bir projeye imza atacağız" dedi

 
 
GTO Meclis salonunda gerçekleşen mecliste ilk olarak geçen ayın toplantı zabtının görüşülmesi ile başlandı. Geçen toplantı zabtının görüşülmesi ardından oda faaliyetleri hakkında bir konuşma yapan GTO Başkanı Nail Çiler, "Artvin'de yaşanan felaketin bir daha yaşanmamasını diliyorum. Ağustos ayı hem hüzün hem de gurur verici bir aydır. 17 Ağustos depremini 16 yıldır geride bıraktık. Bu tür acılardan ders çıkarmamız gerekiyor. 17 Ağustos'ların bir daha yaşanmamasını diliyorum. Bir müjdeyi sizlerle paylaşacağız. Gelecek ayki meclis toplantısı Gebze Teknik Üniversitesi'nde yapacağız. Gebze Teknik Üniversitesi ile ortak bir projeye imza atacağız. GOSB'ta BPW firmasının açılışı oldu. Bu Alman firması bizden çok Türk olmuş. Bir şehri marka yapmak istiyorsak tüm şehirde yaşayanlar birlikte hareket etmeli.
 
SPORA DESTEK OLALIM
Ulaşım bizim en büyük sorunumuz oldu. Kadıköy-Kartal-Kaynarca metro projesi ihaleye çıkmış. Lütfen kendi sorunlarımızı değil bölgenin sorunlarını dile getirelim. Bilişim Vadisi'nde gezmeye gideceğiz. Bu spor kulüplerine destek olmalıyız. Bizler manevi destek olalım. Bu bölgede bir futbol takımının mutlaka süper ligde olması gerekir. 112 acil servis merkezi açtık. Açıklanacak projeye herkesten destek bekliyoruz. Birlik ve beraberliğin olmasını diliyorum. 81 tane odaya kayıtlı yabancı firma var."
 
BURS MİKTARI ARTIRILDI
GTO yönetim kurulunun verdiği önergede oda olarak burs veren öğrenci sayısının ve burs miktarının artırılması için önerge verildi. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, "Oda olarak karşılıksız olarak burs veriyoruz. Sayı olarak 350 öğrenciye burs veriyorduk. Bu sayıyı 400'e burs miktarını 100 TL'den 150 TL'ye çıkarılmasını istiyorum. Takdir sizindir. Bütçede bir aşınma olmayacak." Verilen önerge kabul edildi.