Aileside bir Selanik göçmeni olan Ak Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Gülümser Akkoyunoğlu’nu Rumeli Türkleri bağrına bastı.

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Gülümser Akkoyunoğlu aday adaylığı başvurusunu yaptığı günden bu yana dur durak bilmiyor. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte hemşerilerini ziyaretlere başlayan ve akşamın geç saatlerine kadar koşturan Akkoyunoğlu gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanıyor.

Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Akkoyunoğlu’nu, Başkan Recep Altıntip ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Sohbet ortamında geçen ziyarette Akkoyunoğlu siyasete atıldığı günden bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi vererek ailesinin çok eskiden Selanik’den Tokat’a göçtüğünü, kendisinin bir göçmen kızı olduğunu belirterek desteklerini istedi.

Ziyeretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Altıntip “Kocaeli Rumeli Türkleri Derneği olarak 5000 üyelerinin olduğunu ve sonuna kadar destek vereceklerini belirterek, daha önceden haber verseydiniz, adaylık başvurunuzda ve sonrasında da hep yanınızda olurduk. Ama hiçbir şey için geç değil bundan sonra da hep yanınızdayız” dedi.