Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı.

101 yıl önce şehadet şerbetini içen şehitlerimizi, Atatürk ve silah arkadaşları ile gazilerimizi rahmet ve saygıyla anan Vali Güzeloğlu, “Çanakkale Zaferi,  Türk askerinin imkansızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destandır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır.” dedi.

Vali Güzeloğlu, 18 Mart mesajında şu görüşlere yer verdi:

“101 yıl önce bugün,  bizim millet ve milliyet anlayışımızın çerçevesinin çizildiği Çanakkale'den ilham alarak millet şuurumuzu, birlik ve beraberliğimizi daha da yücelteceğiz. Canlarını toprakları, bayrakları, inançları, namus ve şerefleri için seve seve vermiş şehitlerimizden güç alarak, güçlü bir Türkiye'yi hep birlikte yeniden inşa edeceğiz.

Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen her türlü iç ve dış tehdide, hain emele ve girişime karşı milletimiz ve devletimiz sarsılmaz bir iman ve azimle karşı duracak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti ile tüm bu saldırıların üstesinden gelerek,  hür, bağımsız, güçlü ve payidar olarak sonsuza kadar var olacaktır.”