Alınan bilgiye göre, kentteki bir yerel gazetede İzmit ilçesindeki bir ilkokulda öğretmen olduğu öğrenilen K.Ü'nün, aracıyla 15'den fazla öğrenciyi taşıdığı görüntülerin yer alması üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından inceleme yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik,  söz konusu öğretmenin konuyla ilgili ifadesini taraflarına ilettiğini belirterek, "İfadesine çocukların yağmurlu havada yolda kalmamaları için arabasına aldığını, çocuklardan para almadığını yazmış. Orası Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde, orada taşımalı eğitime alınsın diye bir talep yok. Konuyla ilgili araştırma başlatacağız. Olayı inceleyeceğiz." şeklinde konuştu.

"Araç bağlandı"

Kocaeli Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Taşçı da ilgili aracı 2-3 gün takip ettiklerini belirterek, sonra aracın videosunu çektiklerini söyledi.

Kentteki korsan servis çeken araçları takip ettiklerini aktaran Taşçı, P plakası olamayan tüm servis araçlarının korsan olduğunu kaydetti.

Taşçı, daha sonra öğrencileri taşıyan kişinin okuldaki öğretmen olduğunu öğrendiklerini dile getirerek, "Şikayetimiz üzerine araba 2 ay bağlandı ve korsan taşımacılıktan 2 bin 400 lira para cezası uygulandı. Videolarını çekiyoruz bu tür taşımacılık yapanların. Aksi takdirde yakalanınca taşımadıklarını iddia ederek yalanlıyorlar. Komşu servisi diye bir dert var. Hem okula gidiyor hem de öğrenci taşıyor. Görüntülerde var, 18 öğrenciyi sığdırmış hafif ticari araca. Ben çocuğumu koymam o arabaya. Ailelerin de bu konuda dikkatli olması gerekiyor." şeklinde konuştu.