Seka Park Otel'de düzenlediği toplantıda Memur-Sen'e bağlı sendikaların başkanları ile bir araya gelen AKP Milletvekili aday adayı Halil İbrahim Keleşoğlu, "Yüzde 99 milletvekiliyim, bu toplantıları da yüzde 1'lik ihtimali ortadan kaldırmak için yapıyoruz" dedi.

 

AKP Milletvekili aday adayı Halil İbrahim Keleşoğlu, Seka Park Otel'de düzenlediği toplantısında basın mensupları ve Memur-Sen'e bağlı sendika ve STK başkanları ile bir araya geldi. 'Türkiye'de Başkanlık Sistemi' adlı bir platform kurduklarını ve çalışmalara başladıktan sonra platformu Memur-Sen'e devredeceklerini söyleyen Keleşoğlu, "Çünkü biz Ankara'ya gideceğiz" dedi. Keleşoğlu, meclise girmeyi en çok hak eden isimlerden olduğunu da belirterek, "Girdiğimiz her seçimi aldık, bunu da alacağız. Yüzde 99 milletvekili olacağız. Bu toplantıları da yüzde 1'lik ihtimali ortadan kaldırmak için yapıyoruz" dedi.

ANKARA'YA GİDECEĞİZ
Sendikacılık ve okul müdürlüğü geçmişinden sonra siyasete atıldığını söyleyen Keleşoğlu, "Kendimi çok bilgili zannediyordum ama bilmediğimiz daha çok şey var. Biz şu ana kadar öğretmenlikte de, sendikacılıkta da, hayatın her alanında yaptıklarımızı Allah ve millet için yapıyorduk. Kocaeli'de de sendikacılık adına hep hayırlı işlerin yanında olduk. En çok iftiraya uğrayan sendikacı ve müdür bendim. Ama herkes selden kaçarken biz sendikacılık yaptık. Bizim hedeflerimiz var. Başkanlık sistemi, yeni anayasa ve barış süreci hedeflerimiz var. Bu kapsamda 'Türkiye'de Başkanlık Sistemi Platformu'nu kurduk, onun başkanı da benim, yakında çalışmalar yapacağız. Sonra bu platformu Memur-Sen'e devredeceğiz. Çünkü biz Ankara'ya gideceğiz" ifadelerini kullandı.
 
'YÜZDE 99 MİLLETVEKİLİYİM'
Keleşoğlu, diğerlerine göre kendisinin bu işi daha çok hakettiğini de söyleyerek, "Siyasete atılma cesaret, de herkese nasip olmaz. Siyaset üstü uğraşlarla biz siyasetçilerin önünü açıyorduk. Biz kendimizi bekledik ve bildiğimiz çizgide devam ettik. Siyaset alanı, bizim gibi insanlar için en geniş kapsamlı alandır. Bu yüzden bu yola girdik. Yıllardır zaten bize bu telkinler yapılıyordu. Biz olgunlaşmayı bekledik. Sendikacılık sürecimiz tamamlandı. Birileri bizim sendikacılığımız için 'atlama, sıçrama yeri' diyor, ama biz sadece sendikacılıkta süremizi doldurduk. Şu anda siyaset alanında mevcut olan değerler kadar bizim de bu işi hakettiğimizi ve hatta daha çok hakettiğimizi düşünüyoruz. Çünkü biz eğitimden ve sendikacılıktan geliyoruz. Toplumdaki her kesimin dertleriyle dertlenen insanlarız. Girdiğimiz her seçimi aldık, bunu da alacağız. Yüzde 99 milletvekili olacağız. Bu toplantıları da yüzde 1'lik ihtimali ortadan kaldırmak için yapıyoruz" dedi.