AKP Gebze ilçe başkanı Hasan Soba, seçim çalışmaları hakkında bilgi vererek, “8 vekil almak için gece gündüz çalışıyoruz. Dağdaki çobanla da oyumuzu ayrı tutmuyoruz” dedi

 
AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, parti binasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki ay yapılacak olan genel seçimler üzerine konuşan ilçe başkanı Soba iddialı söylemlerde bulundu. 30 Kasım’daki ilçe kongresinde göreve geldikten sonra çalışmalarına tüm hızla devam ettiklerini söyleyen Hasan Soba, “Yoğun bir süreç içerisine girdik. 7 Nisan’da da vekil adaylarımız açıklandı. Listelerle ilgili olarak temayüller yapıldı ve mevcut milletvekilimiz Mehmet Ali Okur bu dönem görev almadı. Mehmet Bey’in yerine bu dönem Cemalettin Bey listede bulunuyor. Bu bir bayrak değişimi. Sayın Kaflı, beraber çalıştığımız ilçe başkanıdır” dedi.
 
HEDEFİ TUTTURACAĞIZ
Hasan Soba şöyle devam etti; “Aday tanıtım programında tüm ilçelere oy hedefi verildi. Geçmişte bu hedefleri tutturduk. Yeni hedefi de tutturacağız. Hedefimiz bunun üzerinde bir oy almak. Bir haftada 2 bin 590 programda yaptık. 5 bin 640 kişilik bir ekiple seçimde görev yapacağız. 6 bin kişilik bir ekiple seçime giriyoruz. 23 Mayıs’ta da başbakanımız Kocaeli’ye gelecek. Gebze olarak üzerimize düşeni yapacağız. Seçim çalışmaları kapsamında her sabah 07.00’de evden çıkıyorum. Üzerimize düşeni yapıyoruz. 8 vekil almak için gece gündüz çalışıyoruz. Dağdaki çobanla oyumuzu ayrı tutmuyoruz.”