TEM Otoyolu Gebze Kavşağı-Körfez Kavşağı ile Gebze Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında yapılacak çalışmalar sebebiyle, bu kesimlerde 5 Mayıs ve 24 Temmuz tarihleri arasında otoyol ulaşıma kapatılacak.

TEM Otoyolu yapılacak çalışmalar nedeniyle 5 Mayıs ve 24 Temmuz tarihleri arasında ulaşıma kapatılacak. Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre; O-4 TEM Otoyolu'nun, Gebze Kavşağı-Körfez Kavşağı arası otoyol üst yapı iyileştirilmesi işi kapsamında; O-4 TEM Otoyolu'nun Gebze kavşağı ile İzmit Doğu Kavşağı aralığında kalan kesimde bulunan viyadüklerin üst yapı ve izolasyon yenileme çalışmaları yapılacak. Çalışmalar kapsamında otoyol trafiğe kapatılacak.

Çalışmalar, 05 Mayıs tarihinde saat 03.00'de başlayacak olup, mastik asfaltın teknik zorunluluğundan dolayı 24 saat esasına göre çalışmalar yapılacak ve 24 Temmuz tarihinde saat 17.00'de tamamlanacak. Çalışmalar süresince O-4 Otoyolu trafiğe kapatılacak olup, trafik akışı, uygun kavşaktan D-100 yoluna yönlendirilecek. Trafiğin hangi gişelere kapatılacağı önceden uyarı levhalarıyla sürücülere bildirilecektir.

Söz konusu çalışmalara Gebze Kavşağı-Körfez Kavşağı arası güney yolda (İstanbul-Ankara) yönünden başlanacak olup, Körfez Kavşağı-İzmit (Doğu) Kavşağı-(Güney) ve İzmit (Doğu) Kavşağı-Körfez Kavşağı (Kuzey) olmak üzere 3 etapta tamamlanacaktır. Çalışmalar sırasında çalışılan kesimlerdeki ara gişeler giriş yönünde trafiğe kapatılacaktır. Bu çalışmalar esnasında; gerekli olan tüm emniyet önlemleri alınacak ve trafik işaretlemeleri yapılacaktır. Sürücülerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerekmekte.