HDP Gebze İlçe Başkanı Mehmet Zeki Ören ve milletvekili adayı Ayfer Koçak ile Dilber Örnek, 1 Mayıs kutlamalarında Gebze’de olacakların açıkladı

 
HDP Gebze İlçe Başkanı Mehmet Zeki Ören, parti olarak bugün Gebze’de gerçekleştirilecek olan 1 Mayıs kutlamalarına katılacaklarını açıkladı. HDP Gebze ilçe binasında gerçekleşen basın toplantısına HDP Kocaeli Milletvekili adayı Ayfer Koçak ve Dilber Örnek ile ilçe yöneticileri de katıldı. HDP ilçe başkanı Mehmet Zeki Ören, “1 Mayıs ülkemizde yasaktı. Bu yasaklara rağmen işçi sınıfı yasal olması için büyük bedeller ödedi. 2 yıl önce resmi bayram ilan edildi. Bu bir mücadele sonucu oldu. Ancak gelinen aşamada AKP hükümeti Taksim’de kutlamalara izin vermiyor. Mevcut sendikalardan biri Zonguldak biri Kayseri’ye çağırıyor. Gebze Sendikalar Birliği’ni Gebze’de kutlama kararı almasından dolayı tebrik ediyorum. Bizde yarın bu kutlamaya katılacağız. Birlik ve mücadele içerisinde geçmesini ve barışa da vesile olmasını diliyorum” dedi.
 
ALANLARDAYIZ
HDP Kocaeli Milletvekili adayı Ayfer Koçak da katıldığı programda bazı açıklamalarda bulundu. Koçak, “HDP’nin bir hayali var. Ülkeyi bir A.Ş. gibi yönetmek ve bunun için 400 vekil istiyorlar. Onlara ‘hayır’ diyoruz. AKP iktidarı döneminde iş cinayetlerinde 15 bin işçi yaşamını yitirdi. Daha fazla kar için doğamız yağmalandı. 1 Mayıs’ta yürüyoruz çünkü insanca yaşamak istiyoruz. Tüm toplumsal sorunların barışçıl ve özgürlükçü biçimde çözülebileceğini düşünüyoruz. Biz özgür ve eş yaşamı kuracağız diyoruz. HDP bu coğrafyada yaşayan herkes için 1 Mayıs’ta alanlarda olacak” ifadelerini kullandı.