Kocaeli Hayvan Hakları Derneği Genel Sekreteri ve Kocaeli Kent Konseyi Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Sekreteri Minel Gizem ile hayvan sever Ertan Kalem’in evlenme hikâyeleri, film senaryolarını aratmayacak cinsten. Hayvan sever çift, Gebze Muallimköy’de 25 gün boyunca kanalizasyonda kalan köpeği kurtarırken tanışıyor. İlerleyen zamanda birlikteliklerini nikâhla taçlandıran çift, düğün günü ilk olarak kurtardıkları köpeği teslim ettikleri Büyükşehir Belediyesi Gebze Hayvan Barınağı’nın evini ziyaret ediyor. 

KANALİZASYONA DÜŞEN KÖPEĞİ KURTARIRKEN TANIŞTILAR
Kocaeli Hayvan Hakları Derneği Genel Sekreteri Minel Gizem Kalem ile hayvan sever Ertan Kalem’i mutlu sona götüren olaylar dizisi Gebze Muallimköy bölgesinde rastladıkları bir köpek sayesinde başladı. Kanalizasyon çukurunda gördükleri köpeği kurtarırken tanışan çift, ardından köpeği bıraktıkları Büyükşehir Belediyesi Gebze Hayvan Barınağı’nı ziyaretleri sırasında evlenmeye karar verdi. 

SOKAK HAYVANLARINA SAYGI DUYUN
Nikah masasından kalkar kalkmaz ilk olarak Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze’deki hayvan bakım evini ziyaret eden yeni evli çift, her ne şart altında olursa olsun sokak hayvanlarının yaşam hakkına her zaman saygı duymak gerektiğini söyledi. Hayvan sever çift, Büyükşehir’in sokak hayvanlarına verdiği önem nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na da teşekkür etti.