Ak parti millet vekili aday adayı Hüseyin Yusuf'un aday olabilme yolunda yaptığı çalışmaların oldukça yoğun ve etkili olduğu gözlerden kaçmıyor. Saniyeleri bile değerlendirmeye çalışan Yusuf'a hemen her yerde rastlamak mümkün. Ziyaretlerine Ticaret Odasıyla başlayan Yusuf,  Ticaret Odası başkanı Özdağ ile kentin ticaret hayatını değerlendirdi.
 
İMAM HATİP MEZUNLARIYLA SOHBET
Programlarına devam eden Ak Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Yusuf, Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneğinin sohbet programına katıldı. Programda konuşan Yusuf, " Kocaeli Teşkilatlarıyla kamuoyu nabzının bir olması lazım. Bizde bunu sağlamak için, çalışıyoruz,  kamuoyunun gözünde nasıl bir milletvekili profili var, biz bu profile uyuyor muyuz bunu görmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz,  İnşallah hakkımızda en hayırlısı neyse o olur" dedi. Dernek üyelerinin sorularını da yanıtlayan Yusuf, başka bir programa katılmak için izin istedi.
 
GENÇLERLE TEMSİL EDİLEN BİR GENÇLİK
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Yusuf, Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları derneğinin sohbet programının ardından Kocaeli'nin etkin derneklerinden olan Genç Kocaelililer Derneğine konuk oldu. dernek yönetimiyle bir araya gelen Yusuf, ilk olarak özgeçmişinden bahsetti. Konuşmasının devamında ise, " Genç Kocaelililer Derneği kuruluşundan beri bu kentin sosyal hayatına önemli katkılar sağlamıştır.  bu yüzden ilimizin önde genel gençlik derneği olan sizleri ziyaret etmek istedim” dedi. Dernek Başkanı Sedat Köse ise " Bizim için en önemli faktörlerden biri gençliğin genç bir vekil ile temsil edilmesidir, bu anlamda Mecliste genç vekiller görmek istiyoruz" dedi.
 
YUSUF YETİŞTİĞİ SIRALARDA
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Yusuf son olarak Anadolu Gençlik Derneğini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Samet Gürsoy yönetimine hitaben; "Bir çoğunuz Hüseyin Beyi tanıyorsunuz Milli Gençlik Vakfı zamanında bu sıralarda büyümüş yetişmiş bir abimizdir" dedi ve çıkmış olduğu yolun hayırlara vesile olmasını dileyerek sözü Yusuf'a bıraktı. Özgeçmişini anlatan Yusuf daha sonra, "Her ne kadar ak partide siyaset yapıyor olsam da gençlik yıllarımın önemli bir kısmını geçirdiğim Anadolu Gençlik Derneğinin benim için her zaman özel bir önemi olmuştur.  Buraya gelmemdeki tek  amaç adaylık çalışması değil aynı zamanda vefadır” dedi. Son olarak dernek üyeleriyle sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştiren Yusuf tekrar görüşmek temennisiyle dernekten ayrıldı.