İbrahim Karaosmanoğlu ile Mahmut Civelek aslında ikisini biraz yakından tanıyanlar İbrahim Karaosmanoğlu ile Mahmut Civelek’in birbirlerini sevmediklerini hatta ellerinden gelse birbirlerini bir kaşık suda boğacaklarını iyi bilirler. Ama onlar özellikle dışarıya çok iyi tiyatro oynadılar ve kamuoyunun karşısında hiç renk vermediler. Şimdi ise durum farklı ve yollar kesişti. Araları da bir hayli limoniymiş.
 
Karaosmanoğlu uzun zaman önce Mahmut Civelek’in il başkanı olmamasını diplomatik bir dille açıkladı ve onun milletvekili olması gerektiğini söyledi. Bu Karaosmanoğlu’nun Civelek’i il başkanlığında istemediğinin net göstergesiydi. Zaten Kent Konut olayının ortaya çıkmasıyla birlikte Karaosmanoğlu ile Civelek’in arasındaki köprüler atılmıştı.
 
Aldığımız duyumlara göre de şimdi Karaosmanoğlu ile Civelek arasında ipler resmen kopmuş. Hiçbir arada görüntü vermiyorlar.
Hatta ve hatta Karaosmanoğlu’nun Civelek’le çok sert konuştuğu, tartıştığı bile söyleniyor. Sizin anlayacağınız Karaosmanoğlu ile Civelek arasında köprüler atıldı. Siz siz olun sakın basının karşısında verdikleri sahte görüntülere de aldanmayın bizden söylemesi.