Saadet Partisi Çayırova İlçe teşkilatı tarafından organize edilen meclis üyesi aday tanıtım programı ve proje tanıtım toplantısı dün Akse Mahallesi’nde bulunan kapalı spor salonunda yapıldı. Tam bir şölen havasında geçen programa yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Aday İlhami Bayrak’ın hedefinde AK Parti  vardı.  İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra salonda ‘Mücahit Erbakan’ sesleri yükseldi. Programa Genel Başkan yardımcısı Hasan Bitmez, İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın katıldı.  Ayrıca AK Parti’den istifa eden Asım Yazar ve Hasan Akan’da salonda yer aldılar.

BAŞBAKANIN ARKASINA SIĞINIYORLAR
 
Programında açılış konuşmasını yapan SKM Başkanı Zeki Özçelik, “SP teşkilatları olarak bugün seçim çalışmasına başlamadık bizim seçim çalışmamız bugünlük değil. Seçim varmış gibi her gün çalıştık.  SKM olarak 31 Mart zaferine hazırız.  Ancak bu yetmez biz Çayırova’nın geleceğini sizinle beraber inşa etmek istiyoruz. Bugün beraber çalışıp beraber kazanacağız. Bundan sonra belediyeciliğin yeniden kitabı yazılacak bu Çayırova’da İlhami Bayrak ile olacaktır. Bu sandıktan ne başbakana oy çıkacak ne Kılıçdaroğlu’na oy çıkacak ne de Bahçeli’ye oy çıkacak. Bu sandıktan İlhami Bayrak çıkacak Saadet çıkacak. Kendi projesinden emin olmayanlar başbakan için oy istiyor. Bu kendi eksikleridir bunlara itibar etmeyin. Bunları başbakan bile kurtaramayacak” dedi. Konuşmanın ardından İlhami Bayrak sinevizyon gösterimi sunuldu.
 
 
 
YANDAŞLARINI ZENGİN ETTİLER
 
SP Belediye Başkan adayı İlhami Bayrak 2014 yerel seçimlerin önemine değinerek, “Çayırova için dönüm noktası teşkil edeceği günlere sayılı günler kaldı. Önümüzde yeni bir yerel seçim var bu yerel seçim hepsinden daha önemlidir. Yapacağımız tercihler geleceğimizi şekillendirecek” dedi. AK Parti Çayırova Belediye Başkan adayı Şevki Demirci’den ithal aday olarak bahseden Bayrak, “İthal olarak geldiğini unutmuş hizmet edeceğini iddia eden kişi kapılarınıza gelip oy istiyor. Bunların söylediğine mi yoksa yaptıklarına bakılmalı. Çok uzağa gidilmemesi gerekir 2009 seçimlerinde otogar yapacağız, cep terminal yapacağız, köprülü kavşaklar yapacağız, kültür merkezleri gençlik merkezleri yapacağız demişlerdi yapıldı mı? Bu arkadaşlarımızın tek derdi halkı kandırmak halkın kaynaklarını sömürmek” şeklinde konuştu.  Bayrak bununla da yetinmeyip, “Nasılsa ceketimize oy vereceksiniz diyen Şevki Demirci Bey ne yapmış ta halkın önüne gelmiş. Bana oy vermeyin başbakana oy verin diyen ithal aday Çayırova’nın kaynakları birilerine peşkeş çekilirken neredeydiniz” diye sordu. 
 
KAMU KAYNAKLARINI KURUTTULAR
 
Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’a da yüklenen Bayrak şunları söyledi: “Çalışanın maaşını ödeyemezken 330 milyon liralık kamu kaynaklarını nasıl kuruttukları ortadadır. 330 milyonu harcadınız hizmetler nerede. Hizmetler burada ise bu paralar kimin cebinde. Belediye saltanat sürme yere değildir. Kamu kaynaklarını kendi malın gibi harcayamazsın belediye başkanı ve 5 belediye başkan yardımcısı 680 bin liralık makam arabalarıyla saltanat sürmüşlerdir. Belediyeyi kendi saltanatları için kullanmışlar, ihalesiz alımlar yapılıp belediye kaynakları eşe dosta peşkeş çekilmiştir. Bir günde kesilen yemek faturası ortadadır.  Bir günde kesilen yemek fiyatı faturası 33 bin TL’dir. 3 defa değişik kültür merkezi projesi çizdirip 129 bin proje bedeli ödediler”  
 
İŞTE PROJELERİ
 
Başkan Adayı İlhami Bayrak konuşmasından sonra projelerini açıkladı.  Bayrak’ın projeleri şu başlıklardan oluşuyor, “Ulaşım master planı. Hastane projesi. Kapalı semt pazarı. Şehirlerarası otobüs terminali.  Kent meydanı. Küçük sanayi sitesi.  Uluslar arası fuar alanı. Kültür sarayı,(nikah salonu tiyatro ve sinema salonları). Çayırova Kültür Meydanı. Mahalle semt konakları. Katlı otopark. 9 mahalleye spor kompleksi ve semt sahaları. Öğretmen ve polis evi projesi.  Prestijli caddeler. Gençlik merkezi.  Engelsiz hayat projesi.” Bayrak bir projesinden Altın proje olarak ifade ederek,  “Altın projemiz ile belediye bütçesine dokunmadan 150 milyonluk kaynak yaratacağız” dedi.  Projelerin açıklanmasından sonra meclis üyesi adayları teker teker tanıtıldı.
 
Sp: Saadet Partisi Çayırova İlçe teşkilatı tarafından organize edilen meclis üyesi aday tanıtım programı ve proje tanıtım toplantısı dün Akse Mahallesi’nde bulunan kapalı spor salonunda yapıldı.