Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kocaeli’de inşa edilmesi planlanan katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisi için ormanlık alandan yer verilmesi maksadıyla gerekli imzayı attı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisi yapılması gayesiyle ormanlık alandan yer tahsis edilmesi için istenen izne Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından olumlu yanıt verildi. Dilovası Çerkeşli Köyü’nde orman arazisi statüsünde yer alan 1.518.891 m2 arazi için izin verdiğini söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu araziye kamu yararı olduğu için sadece katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisi yapılması şartıyla müsaade verildiğini, bu maksadın dışında herhangi bir tesis yapılamayacağını söyledi.
 
EROĞLU: TERTEMİZ GÖRÜNTÜ...
Gerek orman kanunu gerekse de mevzuatlar çerçevesinde belediyelere bu konuda destek verdiklerini söyleyen Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisleri ile şehirlerin vahşi depolamadan modern depolama sistemine geçtiğini ve geçmişte çöp dağlarının oluştuğu şehirlerin günümüzde tertemiz görüntüye kavuştuğunu belirtti.