Işık, Tekirdağ Valiliğini ziyareti sırasında bir basın mensubunun sorusu üzerine, yaşanan son gelişmelerin AK Parti'nin oy oranında bir düşüşe neden olmadığını söyledi.
 
Kendi partisi dışında bir anketi incelediğinde, AK Parti oylarında beklenen düşüşün aksine bir yükselmenin de olduğunun görüldüğünü belirten Işık, şöyle konuştu:
 
"AK Parti'nin oylarını ne derece etkileyeceğini sandıkta göreceğiz ama şu anda yapılan kamuoyu yoklamaları bu olayların bir tertip olduğu noktasında kamuoyunun kanaate sahip olduğunu gösteriyor. Sabah gelirken bir ankete baktım, AK Parti'nin oylarında beklenen düşüşün olmadığı gibi küçük de olsa yukarı yönlü kıpırdamanın olduğunu görüyoruz."
 
Işık, yapılan anketlerin, siyaseti dizayn etme girişimlerinin halk tarafından itibar görmediğini de gösterdiğini vurguladı. Anketlerin, halkın olaylara tepki gösterdiğini de ortaya koyduğunu aktaran Işık, şunları kaydetti:
"Önümüzdeki süreçte daha çok anketler çıkacak, çalışmalar yapılacak. Sonuçta biz de halkın içinde, halkın nabzını tutuyoruz. Halkımızda, bunun bir yolsuzluk operasyonu değil siyaseti dizayn operasyonu kanaati perçinlenmiş durumda. İnşallah bu seçimlerde de 7 seçimde olduğu gibi güçlü çıkacağız. Ona inanıyorum."