İlimizde dün akşam başlayan yoğun kar yağışı bugün akşam saatlerine kadar aralıklarla devam etti. Kış lastiği bulunmayan ve zincir takmayan araçlar rampaları çıkmakta zorlandı. Kar yağışı nedeniyle yollarda çok sayıda maddi hasarlı kazalar meydana geldi. 

Bunlardan bazıları şöyle:
-Dilovası İlçesi'nde TEM yolunda 13 aracın birbirine girdiği zincirleme trafik kazasında 1 kişi öldü, 33 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle TEM'in İstanbul istikameti 2 saat ulaşıma kapandı.

-D-605 karayolunda İzmit yönüne gitmekte olan ve sürücüsünün kimliği belirlenemeyen 34 FG 269 plakalı cip, Çayırköy mevkisinde karın etkisiyle kontrolden çıkarak önünde seyreden Abdullah Çakar'ın kullandığı 41 LT 150 plakalı otomobile çarptı, daha sonra karşı yönden gelen Kamil Bulut idaresindeki 41 BL 587 plakalı panelvanla çarpıştı. Kaza sonucunda 2 kişi yaralandı.

-Sakarya'dan Yuvacık Diş Hastanesi'ne giderken Hüseyin Yılmaz (63) yönetimindeki 54 KE 172 plakalı otomobil, 41 P 0624 plakalı servis aracına çarptı. Çarpmanın etkisiyle otomobil yoldan çıktı. Kaza sonucunda sürücü hafif yaralandı. 

TÜM ÖNLEMLER ALINDI 
Büyükşehir Belediyesi kar yağışı nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı tüm önlemleri aldı. Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü personeli tarafından sabah saatlerinde köprüler ve kaldırımlarda biriken karlar temizlendi. Buz kırma ve temizleme aletleri ile tüm köprülerin çevresi ve yaya geçişleri açıldı. Yürüyen merdivenler de buzlanmaya karşı solüsyonlarla temizlendi.