İstanbul Valisi Vasip Şahin, kaymakamlık önünde canlı bomba saldırısı meydana geldiğini belirterek, olayda canlı bombayla birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. 
Patlamanın yaşandığı olay yerinde parçalanmış cesedi bulunan bir kişinin de canlı bomba olabileceği belirtildi. 7'si ağır 36 kişinin yaralandığı, yaralılardan 12'sinin yabancı olduğu açıklandı. 4 ağır yaralı ameliyata alındı.  
SAĞLIK BAKANI: 7'Sİ AĞIR 36 YARALI
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 7'si ağır 36 kişinin yaralandığını, yaralılardan 12'sinin yabancı olduğunu açıkladı. 4 ağır yaralı ameliyata alındı. Ölenlerden 4'ü olay yerinde, biri hastanede hayatını kaybetti.
İSRAİL DIŞİŞLERİ DOĞRULADI
İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahshon da İstiklal Caddesi'nde düzenlenen canlı bomba saldırısında yaralananlar arasında İsrail vatandaşları olduğunu doğruladı. Ancak Nahshon, yaralanan İsraillilerin sayısı ya da durumları konusunda net bir bilgisi olmadığını ifade etti.
VALİ'DEN AÇIKLAMA! ÖLENLERDEN BİRİ CANLI BOMBA
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu'nda kaymakamlık önünde canlı bomba saldırısı meydana geldiğini belirterek, olayda canlı bombayla birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 3'ü ağır 19 kişinin yaralandığını açıkladı.  Vali Şahin, saldırıya ilişkin detaylı açıklamanın incelemelerin ardından yapılacağını aktardı. 
BİR VATANDAŞIMIZ HASTANEDE VEFAT ETTİ
Şahin, yaptığı açıklamada "Beyoğlu'nda kaymakamlık önünde öğleden önce bir canlı bomba kendini patlatarak 3 vatandaşımızın ölümüne sebebiyet vermiştir, 21 vatandaş yaralı olarak hastanelere kaldırıldı. Bunlardan 3'ü ağırdı. Bunlardan biri de biraz önce hastanede vefat etmiştir" dedi.
İstanbul Valisi Şahin, saldırıya ilişkin detaylı açıklamanın incelemelerin ardından yapılacağını aktardı.
"NİŞANTAŞI'NDA PATLAMA OLDUĞU BİLGİSİ DOĞRU DEĞİL"
Vasip Şahin, patlamanın ardından Nişantaşı'nda da bir saldırı gerçekleştiğine yönelik özellikle sosyal medyada yayılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.
SORUŞTURMAYI 5 SAVCI YÜRÜTECEK
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba saldırısına ilişkin soruşturma başlattı. Başsavcılığın, terör saldırısı üzerine başlattığı soruşturmayı, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nda görevli 5 savcı yürütecek.  Başsavcı Hadi Salihoğlu da saldırının meydana geldiği Beyoğlu Kaymakamlığı önüne gelerek, bilgi aldı.
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA
Sağlık Bakanlığı, "İstanbul Taksim İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen patlama olayı sonrasında 112 Komuta Kontrol Merkezimize ilk çağrı saat 10.58 itibariyle gelmiş olup, saat 11.04'de ambulanslarımız olay yerine ulaşmıştır. 28 adet 112 ambulansı ile olay yerindeki yaralılara müdahale edilmiş ve hastanelere nakiller gerçekleştirilmektedir" açıklamasında bulundu.
YARALILARIN GÖTÜRÜLDÜĞÜ HASTANELER 
İstiklal Caddesi’ndeki patlamada yaralananlar hastanelere getirildi.  Yaralıların sayısı ve getirildikleri hastaneler şöyle;
Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1’i ağır 5 yaralı
Şişli Etfal Eğitim ve Hastanesi : 2’si ağır 10 yaralı 
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. 2 si çocuk 6 yaralı
Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi : İsrail vatandaşı 3 yaralı.
İstanbul valisi ağır yaralılardan birinin  hayatını kaybettiğini açıkladı
BOMBA İMHA EKİPLERİ DE OLAY YERİNDE
Bomba imha ekipleri de olay yerinde çalışıyor.  İstiklal Caddesi üzerinde helikopter uçuyor. İstiklal Caddesi'nde bütün dükkanlar kapatıldı, esnaflar bölgeden çıkarıldı. 
PATLAMAYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ
Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, İstanbul Beyoğlu'nda meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.
İSTİKLAL HER İKİ YÖNDE YAYA TRAFİĞİNE VE YAYALARA KAPATILDI
 Polis İstiklal Caddesi'nin giriş ve çıkışlarını kapatırken Balo Sokak'ın çevresi de tamamen kapatıldı. İkinci bir patlama olacağı endişesiyle çevrede çok geniş güvenlik önlemleri sürdürülüyor.
Saldırgan veya saldırganların burada olabileceği yönündeki ihbarın üzerine polis ara sokaklarda da çalışma başlattı.