Kandıra M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi’nde personel sıkıntısı nedeniyle yaklaşık 4 aydır Yoğun Bakım ve Kadın Doğum hizmeti verilmiyor. Ayrıca hemşire olmadığı için Dahiliye, Çocuk ve Cerrahi servisleri de birleştirildi. 
Kandıra M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi’nde son aylarda ciddi bir sağlık sorunu yaşanıyor. İlimizde özel hastanelerin ve yoğun bakım yatak sayısı her geçen gün artarken Kandıra M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi’nde personel eksikliği nedeniyle yaklaşık 4 aydır 6 yataklı Yoğun Bakım Servisi hizmet veremiyor. Hastalar uzak illere naklediliyor. Kadın Doğum Servisi de aylardır hizmet veremiyor. Riskli bir doğum halinde hasta başka bir hastaneye sevk edilene kadar hayatını kaybetme tehlikesi yaşıyor. Hastanedeki hemşire yetersizliği nedeniyle de Dahiliye, Çocuk ve Cerrahi servisleri de birleştirildi. Kandıra halkı en yakın hastanenin kilometrelerce uzaklıkta olduğunu, bu nedenle yetkililerin kapalı olan servisleri personel takviyesi yaparak bir an önce tekrar faaliyete geçirmesini istiyor. 

ERGÜNEY’İN HABERİ YOK MU? 
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, yakın bir zamanda düzenlenen bir toplantıda; Kandıra Devlet Hastanesi’nde her türlü imkanın olduğunu söyleyerek ameliyat için vatandaşların Kandıra’nın tercih edilmesi gerektiğini söylemişti. Ergüney’in hastanede bu kadar büyük sorunlar yaşanırken ve ciddi eksikler varken neden böyle bir çağrı yaptığı da merak konusu.