Belirli periyotlarla ilçede yaşayan gençlerle bir araya gelen Başkan Karabacak, Teras Cafe&Restaurant’ta gençlerle buluşarak Darıca Belediyesi olarak gençlere yönelik yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Samimi bir ortamda gerçekleşen sohbette, ‘Gönül Buluşmaları’ adı altında ilçenin her kesiminden vatandaşlarla bir araya geldiklerinin altını çizen Başkan Karabacak , üç dönemdir görev yaptıkları Darıca’da özellikle genç nesilleri yetiştirme adına bir çok önemli projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

Başkan Karabacak değişik noktalarda açtıkları bilgi evleri, yeni sporcuların keşfedilebilmesi adına Darıca Sporun Yıldızlarını Seçiyor Projesi, Yaz ve Kış Spor Okulları, Darıca Eğitim Spor Kulübü (DARES), Darıca’nın ev sahipliği yaptığı Balkan Kros Şampiyonası, Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası ve Darıca Yarı Maratonu gibi Projeleri hayata geçirerek bölge gençliğine hizmet ettiklerini söyledi.

Devam eden süreçte de gençler için önemli projeleri olduğunu ifade eden Başkan Karabacak “bu dönemde de gençlere yönelik büyük projelerimiz var. İlerleyen günlerde hizmete açacağımız Kültür Merkezimizde gençlerimizin de istifade edebileceği değişik alanlar olacak.

Bu yıl bilgi evlerimizde lise öğrencilerimiz için destek amaçlı kurslar düzenleyeceğiz. Gençlerle değişik ortamlarda biraraya gelerek neler yapabileceğimizi, gençlerin gelişimine ne gibi katkı verebileceğimiz gibi fikir alışverişlerimiz bundan sonra da devam edecektir” diyerek, gençlere tavsiyelerde bulundu.