Darıca Belediyesi Başkanı Şükrü Karabacak bu sabah Darıca Sosyal Tesisi Teras Kafe’de gerçekleştirdiği basın toplantısında belediyenin 2015 yılında yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi. Gerçekleşen basın toplantısına Başkan Karabacak’ın yanı sıra başkan yardımcıları Metin Söylemez ve Mustafa İltekin ile birim müdürleri katıldı. Karabacak, “2015 yılındaki yaptığımız çalışmaların bir değerlendirmesi ve 2016 yılında da yapacağımız projeleri anlatacağız. Üstyapıda ciddi anlamda çalışmalar yaptık. 28 tane parkın yenileme çalışması yapıldı.
30 DÖNÜMLÜK KENT PARKI
2016 yılı ile ilgili olarak asfalt serim çalışmalarımız olacak. Altyapısı biten mahallelerde üst yapıyı tamamlayacağız. Sokaklara artık asfalt yerine park taşı döşüyoruz. Hem daha ucuz hem de daha estetik bir görünüme kavuşuyor. Emek Mahallesi’nde 10 dönümlük bir spor alanımız var. Buradaki 10 döneme karşılık 40 dönümlük alan alıp bir spor tesisi yapacağız. Sahile İskele Restaurant yapacağız. Sahilde böylece 7 tane tesisimiz olacak. Mini marianayı bu yaz ortalarında tamamlayacağız. Nenehatun Mahallesi’nde 30 dönümlük bir kent parkı kuruyoruz. Darıca’daki caddeleri ışıklandırma çalışmasını tamamlayacağız.
GAZETECİLERE MEDYA EVİ
Darıca’daki her okulun bahçesine kapalı bir spor salonu yapma projemiz var. Mahallelerimize mahalle konakları yapıyoruz. Sancaktepe’ye bin 500 kişilik Bilim ve Kongre Merkezi’nin proje çalışmasını başlattık. 7 milyon Eski Tekel Binasının restorasyonunu yapıyoruz. Darıca sahilini daha da genişleterek sıcak piknik yapılacak yerler yapılacak. Bayramoğlu sahilinde proje çalışmamız bitti. Darıcamıza 20’ye park yapılacak. Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde çok farklı etkinliklere imza atıyoruz. 16 Ocak Basın Onur Günü vesilesiyle Kent Meydanı’ndaki medya evini sizlerin hizmetine sunacağız. Darıca Cumhuriyet Meydanı’ndaki bilgi evini sizlere tahsis edeceğiz. 17 Ocak’ta da açılışını yapacağız” dedi.